Dřevostavby svépomocí si můžete vyrobit i vy. Důležité vždy je (stejně jako i u jiných staveb svépomocí) získat všechny potřebné informace a připravit se i na nepředvídané situace. U dřevostaveb svépomocí se zaměřte na detaily a vždy se alespoň poraďte s odborníky při odborných záležitostech. Zajímavé tipy a doporučení najdete i na našich stránkách.

Reklama
Jak jsem si postavil chatu svépomocí

Jak jsem si postavil chatu svépomocí

Už jako malý kluk jsem vždycky snil, že jednou budu mít chatu, kterou budu moci navštěvovat spolu se svými kamarády, a kde po práci najdu klid a odpočinek. Prvotní impuls ke stavbě chaty vznikl při bourání staré stodoly, ze které jsem získal nějaké dřevo a cihly. Jelikož nemám rád nicnedělání, pustil jsem se hned do práce.

Rodinná dřevostavba

Rodinná dřevostavba

Není divu, že ho chtěli takovýto. On optik, ona optička. Tak tedy opticky čistý! Jednoduchý. Žádná krátkozraká řešení aani dalekosáhlé zásahy do svažité parcely. Ať si sedí vkopci po vzoru místních dřevěnic astodol. Dřevěné laťky ze sibiřského modřínu ho sbratřily sokolní přírodou atypické kontury stradiční architekturou; ikdyž úřadům se to takto nejevilo celé dva roky…