Elektronika

Elektronika je dnes běžnou součástí našich domovů, bez kterých bychom si každodenní život ani nedovedli přestavit. Už ráno nás běžně budí mobilní telefon, pouštíme rádio, televizi nebo jen hudbu. A tím využívání elektroniky nekončí, pokračuje v práci či ve škole až do té doby než jdeme večer spát.
Jak vybrat tu správnou myčku aneb co byste neměli podcenit
Elektro

Jak vybrat tu správnou myčku aneb co byste neměli podcenit

Mytí nádobí je považováno za rutinní záležitost, kterou důvěrně znají téměř všichni z nás. Obzvláště během svátků a Silvestru jsme si vrchovatých dřezů s nádobím užili více než dost. Někteří nemají s mytím nádobí problém. Velká většina z nás ho ale řadí mezi nejméně oblíbenou činnost spojenou s chodem domácnosti.

Je to elektronika, která přenáší zvuk nebo obraz jako jsou televize, přehrávač, rekordéry, hifi systémy, reprosoustavy, MP3 a MP4 přehrávače, autorádia, domácí kina, seto boxy, videokamery, satelitní přijímače, gramofony nebo 3D technologie.

TELEVIZE

Televize jsou k  dostání v různých velikostech úhlopříček obrazovek; vysoké rozlišovací schopnosti jsou dnes již samozřejmostí; připojení k internetu nebo DVD přehrávač je jen příjemným doplňkem. Televize rozdělujeme na:

3D televize

Tyto super moderní televize jsou k dostání v rozlišení Full HD (1920 x 1080) s technologií LED, v různých úhlopříčkách obrazovek od 32“ do více než 60“. Samozřejmostí je TV tuner DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2; různé frekvence a také barevné provedení. Možnost konverze s 2D na 3D; integrované Wifi.

LED televize

Jsou starší obdobou 3D televizí i s jejich podobnými parametry výhodou jej jejich nižší pořizovací cena a proto jsou velmi oblíbené nejen do obývacích pokojů.

Ultra HD televize

To je elektronika – televizory se čtyřikrát vyšším rozlišením než Full HD.

Plazmové televize

Díky nejnovější technologii Subfield Motion zobrazují plazmové televizory obraz s frekvencí až 600 snímků za sekundu. Výsledkem této elektroniky je plynulejší pohyb a skvělá kvalita obrazu bez ohledu na to, jak rychle se obraz mění.

OLED televize

Její jedinečností je zakřivená obrazovka, která zprostředkuje nejvyšší kvalitu obrazu.

AUDIOTECHNIKA

Tato elektronika nám umožňuje poslouchat oblíbenou hudbu, rozhlasovou stanici či interpreta jak doma či na cestách nebo při sportu. Audiotechniku rozdělujeme na:

HiFi mikrosystémy

Jsou velmi dobrými společníky pro příjemné okamžiky spojené s poslechem hudby díky basovým reproduktorům, podporuje disky CD-R/RW, včetně MP3 formátu.

MP3/MP4 přehrávače

Jsou ideálními společníky na cestách nebo při sportu. Zprostředkují nám oblíbenou hudbu nebo oblíbenou rozhlasovou stanici. MP 4 nám mohou zprostředkovat i oblíbené fotografie.

Rádia

Mohou být v provedení přenosných malých a lehkých radiopřijímačů nebo jako součást radiomagnetofonů přehrávajících CD, ale jsou opatřeny kazetovou mechanikou.

Sluchátka

Jsou nedílnou součástí MP3 a MP4 přehrávačů, mobilních telefonů, ale i domácích Hifi soustav nebo domácích kin a PC.

audiotechnika - elektronika

 

VIDEOTECHNIKA

V současné době velmi konkuruje moderním kinům, lidé si v pohodlí domova mohou vychutnat své oblíbené filmy nebo rodinná videa.

Videokamery

Mohou být digitální s různě velkou interní a externí pamětí, rozlišením, stabilizátorem obrazu a optickým zoomem.  Mohou být i umístěny v automobilu nebo mohou být použity při sportu tzv. outdoorové kamery.

Domácí kina

Jsou k dostání v různých výkonech od 150 do více než 1200 W, s možností Blu-Ray, BD, CD, CD-R, CD-RW, DVD+R, DVD+RW, DVD-R, DVD-RW, USB, HDMI, Wi-Fi, LAN, Bluetooth

DVD a Blu-Ray

DVD a Blu-Ray přehrávače jsou určeny pro přehrávání hudby, fotek, obrázků, filmů  ebo videí.

DVB -T přijímače

Jsou určeny pro digitální vysílání TV a rozhlasových stanic, výhodou je i možnost nahrávání.

Multimediální centra

Udělají z běžné televize televizi internetovou. Multimediální centra tzv Smart boxy jsou multimediální přehrávače s operačním systémem Android 4.0.

TECHNIKA DO AUTA

Dnešní moderní automobily jsou již z výroby vybaveny elektronikou v podobě autorádií, navigací, ale není problém si ji vybrat podle individuálních požadavků.

Autorádia

Cestování bez poslechu oblíbené hudby, rozhlasové stanice je již nemyslitelné. Elektronika jako jsou autorádia je vybavena USB, Vstupem  AUX (audio), Bluetooth, RDS Tunerem, možností barvy podsvícení displeje, CD-R, USB flash diskem, ekvalizérem.

Elektronika do auta

RETRO ELEKTRONIKA

Návrat do minulého století nám umožní retro doplňky elektroniky v podobě gramofonu nebo radiopřijímače.

Gramofony

Stále populárnější vinylové desky se vracejí zpět a díky gramofonům si můžeme vychutnat klasickou nebo moderní hudbu.

gramofon - retro elektronika

Radiopřijímače

V provedení retro ve stylu minulého století. Mohou být opatřeny i přehrávačem CD.

NOTEBOOKY a PC

Počítače jsou nezbytnou součástí domácností pracovišť nebo škol. Používají je věkové kategorie všech generací. Každý uživatel si může vybrat z nepřeberného množství druhů a značek.

Notebooky

Klasické přenosné PC v dostání úhlopříček od 11,6“ do 17,3“ s možností dvou nebo čtyř jádrového procesoru, různé paměti, operačního systému, pevného disku Flash, HDD, SSD nebo SDD+HDD, grafickými kartami od 250 GB až více než 1000 GB.

Ultrabooky

Od klasických notebooků se tato elektronika liší svým velmi tenkým provedením a nízkou hmotností. Jsou tedy praktičtější na cesty.

Počítačové sestavy

Klasické počítače s dvou, čtyř nebo šesti jádrovými procesory, s kapacitou disku od 250 GB do více než 1000 GB, kvalitními grafickými kartami, ATD.

počítače

TABLETY A ČTEČKY

Přečíst si knihu, podívat se na internet nebo si zahrát hru, to vše umožňuje elektronika v podobě tabletů nebo e-booků.

Dotykové tablety

Ideální na cesty, možnost připojení k internetu, hraní her nebo prohlížení fotografií. Jsou k dostání v různých velikostech a také s různou váhou, která je důležitá pokud budeme tablet někam přenášet.

Čtečky knih e Book

Pro všechny, kteří rádi čtou, ale nechtějí se tahat s tištěnými knihami. Můžeme si vybírat dle podsvícení, váhy, značky nebo kapacity.

elektronika - home bydleni

HERNÍ KONZOLE

Herní konzole – to je elektronika, která je součástí každé domácnosti, kde si její členové rádi hrají. Můžeme si vybrat mezi Play Stationem nebo X BOXEM.

Play station

Výrobce této elektroniky nabízí několik modelů v různém designu, vnitřní pamětí mechanikou a různým příslušenstvím. Je určen k hraní klasických PC her.

XBOX

Je také určen pro hraní PC her, ale aktivní formou. Není problém zahrát si olympiádu nebo jen fotbalové utkání – postačí k tomu snímající senzor, který nás díky obrazovce vtáhne do akce, a za našeho fyzického přispění můžeme být šampióny.

PS Vita

Je obdobou Play Stationu jen je určen na cesty pro svoje malé a lehké provedení.

FOTO, TELFONY, GPS ELEKTRONIKA

Tato elektronika nám pomáhá zaznamenat průběh zážitků z dovolené nebo ze svatby, pomáhá nám při komunikaci nebo při hledání cíle cesty.

Foto 

Pod tímto pojmem jde o různé digitální, klasické fotoaparáty na kinofilm. Mikroskopy, objektivy, dalekohledy, digitální foto rámečky, paměťové karty.

Telefony

Nezbytný doplněk komunikace, který může být ve formě bezdrátového nebo klasického telefonu na pevnou síť. Nebo mobilní telefony na celulární síť, kombinované telefony pro internet nebo pevnou síť tzv. VoIP telefony, různé druhy vysílaček.

GPS

GPS navigace je určena pro lehké nalezení vytyčeného cíle cesty. Můžeme si vybrat mezi různými parametry; typy: auto-, cyklo-, moto-, nebo turistické;  druhy uhlopříček a designu.

fotoaparát - elektronika

TISKÁRNY

Tiskárny – tato elektronika je nezbytným doplňkem počítačů nebo fotoaparátů. Můžeme si vybírat mezi technologií tisku jako je inkoust, laser nebo term sublimace. Druhem tisku černobílým nebo barevným, který je ideální pro fotografie. Můžeme si vybrat mezi klasickou tiskárnou nebo multifunkční tiskárnou.

Tiskárny

Tiskárny dnes pracují na principu bezdrátového připojení, mohou být na ni napojeny PC, notebooky i chytré telefony. Důležitým kritériem bude výběr tisku stran za minutu.

Multifunkční tiskárny

Mimo klasického tisku je jejich další důležitou funkcí kopírovaní a skenování, kteří využijí všichni, kdo potřebují tištěné dokumenty nebo dokumenty odeslané v elektronické podobě. Důležitým kritériem bude výběr tisku stran za minutu.