Holandský nábytek

Holandský nábytek se vyznačuje svou specifičností a tím jsou prvky masivního dřeva ve spojitosti s kůží nebo látkou u sedacích souprav, pohovek nebo jídelních setů. Jedná se velmi kvalitní a nadčasové zpracování jednotlivých druhů nábytku, který je specifický pro bydlení ve Francii, Holandsku nebo Belgii.
Originální dům navazující na venkovské tradice
Holandský nábytek

Originální dům navazující na venkovské tradice

Stavět moderní architekturu na venkově je dnes určitě snazší, přinejmenším v okolí velkých měst – lidé tam bývají otevřenější novým věcem. Na holandském venkově jsou klienti konzervativní. Když jim však architekt nabídne originální nápad, který na […]

Holandský nábytek

Holandský nábytek se pořizuje pro dlouhé roky, není jen na sezónní nebo módní záležitostí. Design tohoto nábytku je velmi konzervativní a pro mnohé může budit dojem zastaralosti. Je možné si vybrat holandský nábytek v moderním či rustikálním stylu. Holandským nábytkem si můžeme vybavit každou místnost v bytu nebo domě, ať už se jedná o obývací pokoj nebo halu.

holandský nábytek

Obývací pokoj v holandském stylu

Máme na výběr nepřeberné množství kombinací obývacích stěn v různých barevných kombinacích a sestavách složených se skříní, skříněk, vitrín nebo poliček. S možností jedno až čtyřdveřových vitrín s nikou nebo bez, s výplní ze skla. Holandský nábytek může být ve variantách klasických nebo rohových. Doplňkem mohou být různé druhy skleníků, knihoven nebo stojacích hodin. Sedací soupravy v provedení kombinace sedačky, gauče nebo taburetů rovněž ve velké barevné škále látek nebo provedení masivního dřeva a kůže. Nejčastějším materiálem jsou pravá hovězí kůže a dubové dřevo. V kombinacích 2+1+1, 3+1+1, 3+2+1 nebo v kombinaci se šuplíky je možné si zvolit sedací soupravu rozkládací z pravé či levé strany, s úložnými prostory, s područkami. Konferenční stolky oválné nebo obdélníkového tvaru doplní prostor obývacího pokoje. Velmi výrazným doplňkem může být stolek s glóbusem nebo vestavěný bar.

holandský nábytek - HOME

Holandský nábytek v ložnici

Ani ložnice nemusí být strohá. Je možné zvolit holandský nábytek ze široké škály kombinací dvou postelí, skříní v provedení jedno až třídveřových, nočních stolků se šuplíky nebo poličkami, komod různých výšek a počtů zásuvek, toaletních stolků opatřených zrcadlem nebo psacích stolů opatřených několika zásuvkami, v masivním provedení dřeva v různých barevných odstínech.

holandská ložnice

Jídelna

Holandský nábytek v jídelně – jídelní kout může být opatřen jídelním stolem rovněž z masivního dřeva v různém barevném provedení a různých tvarů jako elipsovitý nebo obdélníkoví, které lze v případě potřeby ještě rozložit do větších rozměrů. Nebo jen klasický kulatý opatřený jednou masivní nohou či čtvercový opatřený čtyřmi nohami. Židle mohou být rovněž z masivního dřeva nebo ještě vypolstrované látkou nebo kůží.

Holandská předsíň

Předsíň můžeme doplnit různými druhy věšáků, polic botníků nebo lavic, případně o celou předsíňovou stěnu, která se skládá z polic uzavíratelných skříněk s možností prosklení a množstvím zásuvek na drobné předměty.

holandský styl

Pro všechny místnosti

Doplňkem všech místností může být stylový lustr, lampa stojací nebo stolní, obrazy, mosazné svícny, zrcadla z masívu, dekorační nádoby, kávomlýnky, odkladače na deštníky, porcelánové dekorace nebo jídelní sady, textilní doplňky.

dopňky

Ve většině případů jde u holandského nábytku o celodřevěné kusy masivního nábytku, které jsou opatřeny kvalitní kůží nebo specifickou látkou, případně designovým sklem. Tento druh nábytku potřebuje pro svou životnost i specifické podpůrné přípravky. Na kůži je vhodný přípravek ve formě krému, který zaručuje jeho ochranu, tím že kůži udržuje vláčnou a zároveň je hydratuje, tím zabraňuje vzniku trhlin nebo prasklin. Kůže bude vypadat jako nová a bude na ní příjemné sedět či jinak pracovat, např. pokud bude použita na psacím stole. Na udržení stálosti a kvality dřevěného holandského nábytku existuje také řada produktů, které se vyrábějí ve formě tekuté pasty nebo spreje. I tyto přípravky zaručují dřevu stálost a dřevo má pěkný jas nikoliv zašlou šeď, zároveň jej chrání proti mechanickému poškození. Na látkové povrchy a je vhodné použít neagresivní čisticí prostředky, které barvy rozzáří a materiál vyčistí a zároveň impregnuji proti dalším nečistotám.

dřevo