Zahradní pergoly

Pokud vlastníte zahradu, určitě v ní trávíte volné chvíle, zejména v létě. Do zahrady neodmyslitelně patří nějaký ten zahradní nábytek a zahradní pergoly. Zahradní pergoly jsou napevno postavené přístřešky, většinou celé dřevěné. Zahradní pergoly nabízejí zahradě nový image a nový pocit. Zahradní pergoly však mají i svou praktickou funkci a tou je, že jsou skvělými zahradními stínítky, zejména v horkých letních dnech. Tvar, velikost nebo provedení pergoly mohou být různé. Součástí zahradní pergoly může být i místo na posezení. Výborně vyniknou s popínavými rostlinami nebo růžovým keřem. Více informací i zajímavostí o pergolách můžete najít v našich článcích. Prolistujte si i jiné stránky našeho online magazínu na nové inspirace pro pěkné bydlení.
Střešní krytiny na pergolu
Pergoly a přístřešky

Střešní krytiny na pergolu

S jarní sezónou přichází touha po relaxaci na zahradě. Dát si šálek dobré kávy pod pergolou a přitom sledovat kvetoucí stromy – to je snad snem každého z nás. Pronikání ostrým slunečním paprskům zabrání zastřešení pergoly. V následujících řádcích se podíváme na možnosti zastřešení tohoto okrasného stavení.

Přemýšlíte o realizaci pergoly?
Dřevěné pergoly

Přemýšlíte o realizaci pergoly?

PR článek: Toužíte po ideálním místě, kde byste se mohli věnovat ničím nerušenému odpočinku a relaxaci po náročném dni plném práce? Možná je vaším nesplněným snem soukromé místečko, kam byste mohli převážně v letních měsících zvát svou rodinu či přátele a trávit tam s nimi příjemně prožité chvilky. Pokud vás láká představa o místě, které vám nabídne nejen soukromí, ale zvláště v horkých letních dnech i onen tolik vytoužený stín a příjemný chládek, měli byste popřemýšlet o pergole.

Vyzdobte si altány a pergoly květinami
Dřevěné pergoly

Vyzdobte si altány a pergoly květinami

Místy doslova stvořenými na to, aby v zahradě lákala k sladkému nicnedělání, jsou altány a pergoly. Jestli se chcete v jejich stínu cítit co nejlépe, nezapomeňte doplnit jejich okolí vhodnou výsadbou. Vždyť jen precizně upravená zahrada je opravdu příjemným místem k relaxování.