Zateplení podkroví

Zateplení podkroví je prvním krokem k pohodlnému obývání této části domu. Na zateplení podkroví se často používá foukaná izolace, protože se nejjednodušší dostane do každého rohu a do každé části podkroví. Existují však i jiné typy zateplení. Zateplení podkroví je skvělým krokem pro komfortnější bydlení. Kromě optimální teploty a suchého zdravého prostředí, zabraňuje také úniku tepla a tím se snižují náklady za vytápění. Přitom náklady za zateplení podkroví jsou většinou nižší než náklady spojené se zateplením obvodových stěn domu. Teplotní rozdíl pocítíte okamžitě po dokončení izolačních prací. V našem online magazínu HOME najdete kopec užitečných informací týkající se bydlení – od stavební práce až po dekorace v interiéru a péči o zahradu.
Skladba střechy nad obytným podkrovím
Rekonstrukce domu

Skladba střechy nad obytným podkrovím

Také konstrukce a skladba šikmé střechy podléhají trendům, a to především v souvislosti s tlakem na úspory energie a tepelný komfort, protože se prostor pod střechou ve stále větší míře využívá k bydlení. Co znamená moderní střešní plášť?

Zateplení – cesta k úsporám
Izolační materiály

Zateplení – cesta k úsporám

Zateplování je v současnosti jedním z nejčastějších stavebních zásahů, které se realizují, by se snížily energetické nároky budovy. Hlavní motivací je finanční úspora na vytápění, další podnět přichází v podobě přísnějších norem a evropských směrnic.

O střešní přikrývce zcela bez zábran
Rekonstrukce domu

O střešní přikrývce zcela bez zábran

Sklon i místo – kde a na čem se usadí, vzhled okolních konkurentek, ale i rozpočet domácích ovlivní výběr a podobu poslední vrstvy střešního pláště. Ta se bezprostředně a chtě nechtě vystaví nástrahám počasí, klimatické vlhkosti, podmínkám lokality a plynutí času. […]