Biokrby

Krbovou vložku, nebo kamna?
Otázka velmi podobná té ze Shakespearova Hamleta – být, či nebýt? Odpověď na ni není vůbec jednoduchá, ale ne nemožná. Stačí se obrátit na šikovné odborníky.
Biokrby – jaké druhy známe?
- Závěsné biokrby, které se hodí do menších místností k zavěšení na zeď.
- Stojací biokrb, které lze přemísťovat z místnosti do místnosti. Nemají pevné umístění.
- Zabudovatelné biokrby menší i větší a s možností oboustranného provedení. Zde můžeme zabudovat do příčky mezi stěnami a kochat se plameny z obou stran.
- Stolní krb, malé a lehce přenosné. Vhodné na jakýkoliv stůl pro osobní potřebu kochat se plaménkem.
Materiál biokrbu
Biokrby se vyrábí z nerezové oceli, popráškované oceli, nejvíce v černém provedení a z čirého skla.
Výhřevnost
Malé nástěnné , stojací, nebo stolní krby mají výhřevnost malou, jedná se pouze o menší plamen. Tento plamen vydává malé teplo. Mnozí se domnívají, že nejde o skutečný plamen.
Do každého biokrbu lze zabudovat dálkové ovládání, zapálení s možností regulovat výšku plamene. K tomu je třeba přívod elektřiny.
Pořízení
Biokrb si lze pořidít všude tam, kde není možnost připojení ke komínu. Biokrb se pořizuje do jakéhokoliv interiéru, chalupy, chaty, kanceláře, restaurace, všude tam kde chceme pozvednout estetický dojem a příjemnou atmosféru.
Biolíh pro biokrby
Vyrábí se ekologicky na rostliném základě. V biokrbu se nalévá do hořáku nebo se polévá houba v hořáku. Zapalujeme sirkami, zapalovačem.
Hoří chvíli cca 15min v modrém tónu a pak už klasicky ve žlutém tónu plamenu. Jeho spotřeba je necelý litr na 3 – 6h dle velikosti plamenu.
1l tak může hořet až 6h a cena za litr je cca 2-3 Eura.