Kategorie

Bydlení

Podkrovní byt po rekonstrukci
Design interiérů

Podkroví osmého patra bytového domu proměnili na okouzlující městské útočiště pro manžele v důchodu

V bydlení se odráží nejen vkus, ale i historie a příběhy rodin. Jeden takový se skrývá v podkroví osmého patra bytového domu, které se proměnilo v okouzlující městské víkendové sídlo pro manžele v důchodu.

Dítě v koupelně
Rekonstrukce bytu

Když vlhkost ťuká na okna aneb plíseň si na vás nepřijde!

Orosená okna, zatuchlý vzduch nebo první náznaky plísně jsou problémy, kterým je potřeba čelit včas. Víte, jak tomu předcházet?

Útulný dětský pokoj
Design interiérů

Plánujete malování dětského pokoje? Tyto barvy podpoří dětské soustředění, hravost či spánek

Dětský pokoj není pouze místem k odpočinku, je to také prostředí, kde mohou děti rozvíjet svou kreativitu, učit se novým věcem a kde kromě jiného začínají budovat své vlastní malé světy. Jedním z klíčových prvků, který může ovlivnit celkovou atmosféru a dojem z pokoje, je výběr barev. Správná kombinace může podnítit dětskou radost, podpořit při učení či zajistit klidný spánek. A právě v tomto článku se podíváme na to, jaké barvy jsou pro dětský pokoj vhodné.

Opravy v domácnosti
Rekonstrukce bytu

Osm nejběžnějších oprav v domácnosti, které zvládnete i sami

Určitě to znáte. Utěsníte tekoucí vodovodní kohoutek a zjistíte, že někde přestala svítit žárovka. Vyměníte žárovku a všimnete si počínající plísně u okna. Zbavíte se plísně a... Každá domácnost představuje jeden velký, nikdy nekončící kolotoč menších či větších oprav.

Bolesti zad
Nábytek

Chcete mít kvalitní spánek? Na toto myslete při výběru nové matrace

Vhodná matrace je základem kvalitního spánku, proto do výběru a koupi investujte dostatek času, ale i financí. Je potřeba se na to dívat tak, že investice do matrace je i investicí do zdraví.

Soukromý dům v oblasti Sharon, Izrael
Design interiérů

Když překročíte práh této vily, obklopí vás atmosféra plná rustikálního kouzla, pestrých barev a jemné elegance

Přesně tak, jak si to vysnil padesátiletý pár, který toužil vytvořit teplý a přívětivý domov pro sebe a své tři dospívající potomky. Tento domov, přímo vystřižený z idylických toskánských pohlednic, v sobě nese dotek nostalgie a nadčasové krásy.

Ovocné mušky
Kuchyně

Invaze ovocných mušek v domácnosti? Zbavte se jich přírodní cestou snadno a rychle!

Ovocné mušky - kdo by neznal a osobně se již někdy v životě nesetkal s těmito malými potvůrkami, které dokážou doslova během okamžiku zaplavit celou domácnost. Nejčastěji se tento drobný hmyz nachází v kuchyni, kde konzumuje zralé ovoce, zeleninu a někdy i odpadky. Problémem je, že tito škůdci nejsou jen otravní, ale mohou také ovlivnit vaše zdraví. Proto vám přinášíme rady a tipy, jak se jich lze zbavit přírodní cestou snadno a rychle.

Otevřený sprostor obývací pokoj a jídelna
Design interiérů

Nedostatek soukromí? Opak je pravdou! Nuselský byt uchvátí svou příjemnou energií a hravostí

Nuselský byt, který obývá rodina s jedním synem, uchvátí na první pohled svou příjemnou energií a hravostí. Otevřený obývací prostor spojený s kuchyní zabírá sám o sobě 50 z celkových 71 m² plochy a spolu s kuchyní celou délku bytu. Možná vás napadne, že zde nemohou mít majitelé dostatek soukromí, ale opak je pravdou.

Partnerský úklid
Design interiérů

Probuďte svůj domov k životu: Krok za krokem k čistému startu a svěží energii

S blížícím se jarem se probouzí nejen příroda, ale i naše touhy po nových začátcích a čistém startu. Jarní očista domova není jen tradicí, ale i rozumný způsob, jak vnést svěžest a energii do našich životů. Nebojte se vyhazovat zbytečnosti – zbavte se věcí, které vůbec nevyužíváte, a jen zabírají místo a sedá na ně prach.

Bydlení jako u moře
Design interiérů

Nemůžete se dočkat léta? Zařiďte si interiér v přímořském stylu!

Moře symbolizuje svobodu, poskytuje hodně inspirace a hlavně s ním máme spojené nádherné prázdninové vzpomínky plné zábavy a odpočinku. I když se nám námořnický styl spojuje spíš s teplými měsíci, nebojte se ho začlenit do svého interiéru i na delší období.