Kategorie

Kuchyně

pití vody z vodovodu
Kuchyně

Rozvody vody pro váš moderní dům

Při stavbě rodinného domu investujeme nemalé peníze do všech možných materiálů, technologií i designu, tak aby dům splňoval všechny požadavky komfortního bydlení. Nemělo by se přitom zapomínat na kvalitní rozvody vody, protože hygienicky čistá voda je důležitá potravina. Její doprava od zdroje až do sklenice na stole by neměla být proto podceňována. Zdraví máme přece jen jedno.

kuchyňská linka spojená s ložnicí
Kuchyně

Malý prostor pro kuchyni? Podívejte se, jak chytře se to dá vyřešit!

Zařídit kuchyni na malém prostoru tak, aby byla funkční, praktická, a navíc designově přitažlivá? Tak tomu se říká těžký oříšek. Majitelé takovýchto kuchyní, ať už sami, nebo pomocí zkušených architektů, dokázali pomocí ověřených triků, ale i méně konvenčních nápadů vytěžit maximum z každého centimetru.  

žena v kuchyni
Kuchyně

Rozmanitost a pestrost výklopů Aventos top pro různá řešení horních skříněk

Váháte, jak otevírat horní skříňky? Na závěsech do strany nebo raději vyklopit dvířka nahoru? Pokud hledáte praktické a komfortní otevírání horních skříněk, použijte výklopy.

Ovocné mušky
Kuchyně

Invaze ovocných mušek v domácnosti? Zbavte se jich přírodní cestou snadno a rychle!

Ovocné mušky - kdo by neznal a osobně se již někdy v životě nesetkal s těmito malými potvůrkami, které dokážou doslova během okamžiku zaplavit celou domácnost. Nejčastěji se tento drobný hmyz nachází v kuchyni, kde konzumuje zralé ovoce, zeleninu a někdy i odpadky. Problémem je, že tito škůdci nejsou jen otravní, ale mohou také ovlivnit vaše zdraví. Proto vám přinášíme rady a tipy, jak se jich lze zbavit přírodní cestou snadno a rychle.

Dřevěné vařečky v hrnku
Kuchyně

Víte, jak ošetřovat dřevěné vařečky? Vyhněte se těm nejfatálnějším chybám!

V rámci návratu k přírodním materiálům a hesla o udržitelnosti se stále více obracíme na dřevěné pomocníky i v kuchyni. Desky na krájení, servírovací misky, ale i vařečky ze dřeva používali už naši prarodiče a věděli proč. Dřevo je přirozeně antibakteriální, avšak musíte vědět, jak ho používat a chránit.

Lukáš Kimlička v kuchyni
Kuchyně

Jak vaří špičkový módní fotograf? Nahlédněte do kuchyně Lukáše Kimličky

Pokud se zajímáte o módu, jméno Lukáš Kimlička vám určitě bude povědomé. Je to jeden z předních módních fotografů na Slovensku a jeho práci můžete vidět také v českých fashion a lifestyle magazínech. Jestli vás zajímá, jak a kde tenhle sympatický mladý muž bydlí, jste na správné adrese.

Tomáš Třeštík
Kuchyně

V kuchyni s fotografem, který víc ohřívá než vaří aneb pohled do života Tomáše Třeštíka

Fotograf Tomáš Třeštík většinu času bydlí v Praze na Letné, kvůli rozhovoru jsme ho navštívili na Vyžlovce, v domku, který tu před pár lety s rodinou postavil vedle svých rodičů a sestry. Byla to velmi inspirativní (a zábavná) návštěva a vy se můžete podívat, jak to u něj vypadá, jak stoluje a co sobě a svým dětem vařívá – nebo jak on sám říká, ohřívá.

Rudy a Anna Linkovi
Kuchyně

Na slovíčko v kuchyni s jazzovým kytaristou Rudy Linkou a jeho manželkou Annou

Další díl seriálu Kuchyň dělá člověka zavítal na jih naší krásné země, konkrétně na Šumavu nedaleko Prachatic. Za kým? Za jedním z nejlepších jazzových kytaristů na světě Rudy Linkou a jeho sympatickou manželkou Annou, která je opravdovou mistryní v kuchyni!

Plasty v koši
Design interiérů

Život bez plastu aneb 9 kroků ke zdravější planetě

Plasty se staly neoddělitelnou součástí našich životů. Až takovou, že více než pět bilionů kusů končí jako odpad v našich oceánech! Je načase, abychom s tím něco udělali. Přidáte se?

Jidelni-stul
Kuchyně

Jídelní stůl jako umělecké dílo: 17 inspirativních způsobů umístění a kombinací

Je mnoho možností, jak můžete řešit umístění jídelního stolu. Vybrali jsme několik zajímavých sezení, která mají sloužit k tomu, aby jídlo bylo zážitkem. Inspirujte se!