Kategorie

Novinky

Okna v obýváku
Novinky

Novinka: okna ARTEVO pro moderní život

Většina lidí touží mít doma velká okna, aniž si je vědoma, jak moc ovlivňují naši psychiku. Důvodem jejich touhy je především moderní vzhled. Velká okna jsou technicky vzato především zdrojem většího množství přírodního světla, které na nás působí ve všech směrech pozitivně.

Vchodové dveře Hörmann TopComfort portal v hliníkovém provedení zaručují velmi dobrou tepelnou izolaci domu
Novinky

Tyto dveře vám poskytnou lepší manipulaci s kočárky či invalidními vozíky

V letošním roce potěšila společnost Hörmann své klienty několika novinkami v segmentu vchodových dveří.

Stavební veletrh Brno
Novinky

Stavební veletrhy ukázaly budoucnost oboru

Letošní Stavební veletrh Brno, veletrh Dřevo a stavby Brno a Festival architektury představily novinky a trendy ve stavebnictví a potvrdily rostoucí zájem o investice do moderního a energeticky úsporného bydlení. Svou nabídku prezentovalo 219 vystavujících firem z 8 zemí a během čtyř dnů si ji prohlédlo více než 17 tisíc návštěvníků z řad odborné i široké veřejnosti. Návštěvnost byla vyšší než v roce 2023, kdy byl součástí stavebních veletrhů i veletrh nábytku a interiérového designu MOBITEX.

Pes s Petpro ručníkem
Novinky

Péče o domácí mazlíčky s Vileda Pet: Proč jsou správné produkty důležité

Náš život je obohacen přítomností našich mazlíčků, ať už jsou to psi, kočky nebo jiná zvířata. Jejich společnost je neocenitelná, ale zároveň přináší i určité úkoly, jako je péče o jejich srst a čistotu domova.

Salon_Drevostaveb 2024
Novinky

Devatenáctý Salon dřevostaveb zahájen, unikátní výstava v centru Prahy pokračuje

Salon dřevostaveb, festival a přehlídka současné dřevěné architektury, se letos konal už podevatenácté. Na slavnostní zahájení do Prahy dorazili kromě řady příznivců dřeva a udržitelné architektury, také renomovaní zahraniční architekti.

stavební veletrh BRNO
Novinky

Tiny houses jako rychlá cesta k bydlení

Modulární malometrážní bydlení je pro Čechy velmi aktuální téma. Nový stavební zákon počítá se zvýšením maximální výměry drobné stavby ze současných 25 m2 až na 40 m2 zastavěné plochy. Protože u drobných staveb není potřeba vyřizovat stavební povolení, představují tyto modulové domky administrativně nejjednodušší a nejrychlejší cestu k novému bydlení.

stavební veletrh BRNO
Novinky

Stavební veletrh Brno nabídne řešení pro lepší bydlení

Chcete lépe bydlet? Chystáte se stavět, rekonstruovat či modernizovat svůj domov? Hledáte informace o dotačních programech, nových stavebních materiálech a technologiích? Zajímají vás udržitelná a energeticky úsporná řešení? Pak navštivte od 24. do 27. dubna brněnské výstaviště. Na jednom místě se uskuteční Stavební veletrh Brno, veletrh Dřevo a stavby Brno, Festival architektury s výstavou Tiny Houses a projekt Zahrada jako Inspirace.

Psaní článků
Novinky

Staňte se součástí naší redakce! Hledáme externího redaktora/externí redaktorku, kteří posílí náš tým!

Milujete práci se slovy a máte vášeň pro architekturu, interiérový design, zahradu či řešení každodenních problémů v domácnosti? Pokud ano, tato příležitost by vás mohla zajímat!

Tým studentů
Novinky

Národní kolo 19. ročníku Mezinárodní studentské soutěže Saint-Gobain zná své vítěze

Úkolem 19. ročníku Mezinárodní studentské soutěže Saint-Gobain bylo navrhnout vhodné řešení lokality Viikki nacházející se severovýchodně od Helsinek. Nejlépe si s tímto úkolem poradila Tereza Dudová z Fakulty stavební ČVUT v Praze pod vedením Ing. arch. Martina Starka. Získala tak nejen finanční odměnu ve výši 50.000 Kč, ale postoupila i do mezinárodního kola v Helsinkách, kde se v červnu utká s výherci z národních kol soutěže z celého světa.

Iveta Nováková na návštěvě lomu LKAB v Kirune, kde se těží železná ruda. Zdroj: Archív Ivety Novákové
Novinky

Cena Förderpreis Beton podporuje mladé odborníky a inovativní řešení

Prostřednictví prestižního ocenění Förderpreis Beton Central Europe skupina Cemex již 40 let podporuje šikovné mladé lidi v oboru a hledá inovativní řešení s potenciálem ovlivnit vývoj betonářských technologií a stavebnictví obecně.