Terran
Kategorie

Dům

Dům je zapuštěn do svahu
Návštěvy domů

Netradiční dům u Kolína vyřešil otázku denního světla. Dolní podlaží si natočili tak, aby se k nim i večer dostalo sluneční světlo

Základními odrazovými prvky návrhu tohoto domu u Kolína byla hlavní jižní orientace a svažitost pozemku, přístup na pozemek z horní severní strany, upřednostňované výhledy a pohledy od jihovýchodu až po jihozápad a kvalitativně různorodé okolí směrem na západ a sever.

Přízemí před rekonstrukcí.
Rekonstrukce domu

Chata v Kytlici potřebovala rekonstrukci: Odstranili starý nepraktický krb a vyměnili ho za kruhové kachle. Získali tak více prostoru

Chata s netradičním tvarem a přístavbou prošla proměnou. Chata v Kytlici v Ústeckém kraji je poměrně netradiční. Jednak svým konstrukčním řešením - má tvar vysokého áčka, střešní konstrukce se tedy táhne až k zemi.

Bezrámové skleněné sálavé panely ECOSUN GS jsou krásným a komfortním zdrojem tepla v každé místnosti domu či bytu, v koupelně oceníte i praktické držáky ručníků.
Vytápění

Sálavé panely ECOSUN můžete ovládat pomocí aplikace a jejich design si lze přizpůsobit.

Sálavé panely ECOSUN jsou prodejním bestsellerem společnost FENIX Group. Svoji oblibu opírají o všechny přednosti sálavého vytápění jako takového: nízké pořizovací a provozní náklady, infračervené sálání, flexibilní regulace, možnost výběru podle vzhledu, výkonu, velikosti, způsobu ovládání nebo umístění.

Bílý dům v přírodě
Stavební materiály

Postavte dům jednou provždy – s doživotní zárukou HELUZ

Kvalitní stavba přetrvá generace – v ideálním případě ji postavíte jednou, dobře a provždy. Jak však docílit, aby vás dům nezklamal ani po desítkách let a nezačaly se na něm objevovat různé neduhy a chyby? Základem je vsadit na kvalitní stavební systém a správnou realizaci hrubé stavby.

RADIK_V-POWER
Vytápění

Radiátory a tepelná čerpadla: řešení pro každý domov

Představa, že radiátory nejsou kompatibilní s tepelnými čerpadly, je dnes již překonaná. Moderní nízkoteplotní radiátory, jako je model RADIK V-POWER od společnosti KORADO, demonstrují, jak lze účinně propojit tradiční otopné systémy s nejnovějšími technologiemi vytápění v novostavbách i ve starších nemovitostech.

Obývací pokoj
Návštěvy domů

Rodina zrekonstruovala dům z 50. let tak, aby zachovala původní prvky a spojila je s moderními. Podařilo se jim to?

Domov, ve kterém se prolíná odhalená historie a progresivní moderna. Přesně tak lze popsat bratislavský dům U Zvonice, vítěze soutěžní přehlídky Interiér roku 2022 v kategorii Rekonstrukce. V něm se díky preciznímu úsilí povedlo odstranit letité nánosy úprav a propojit osobitý ráz původní stavby s působivým designem současné architektury.

Neizolované podkroví
Rekonstrukce domu

Rekonstruujete podkroví? Takto můžete ročně ušetřit až 7000 korun na energiích!

Důležitost izolace je snadno vysvětlitelná. Teplo z našich otopných soustav stoupá a uniká skrz střechu. Izolace podkroví dokáže toto teplo udržet, díky čemuž pomáhá výrazně snížit účty za topení. Samozřejmě to na začátku chce větší výdaje, ale během čtyřicetileté životnosti se určitě vrátí i několikanásobně.

Stavba domu
Stavební materiály

Stavíte rodinný dům? Takto jednoduše můžete ušetřit na cihlách až 45%

Plánujete stavbu zděného rodinného domu? V tom případě pro vás máme nyní dobré zprávy. Výrobce cihel Porotherm přichází se skvělou jarní akcí pro stavebníky – SLEVA 45 % na cihly Porotherm a navíc bonus až 50 000 Kč v podobě první řady cihel zdarma.

Budova před rekonstrukcí
Návštěvy domů

Staré městské vile v Rožnově pod Radhoštěm vdechli manželé nový život a získali ocenění stavba roku

Ve stínu barokního kostela Všech svatých v Rožnově pod Radhoštěm se tyčí stavba, která vypráví svůj vlastní příběh. Před očima obyvatel prošla proměnami času. Noví majitelé si stavbu zamilovali na první pohled a rozhodli se jí vrátit její dávnou slávu.

Bílý bungalov ze předu
Návštěvy domů

Na první pohled obyčejný dům skrývá uvnitř neobyčejný interiér. Výhled mají přímo na golfové hřiště

Úžasný výhled na green, na přilehlý lesík, příjemné mikroklima, to vše si mohou užívat majitelé rodinného domu na okraji nové zástavby v obci Hrubá Borša. Tato nezvyklá lokalita nabízí fascinující spojení s přírodou a umožňuje bydlet v klidu a přesto si užívat společenské aktivity.