Screenova clona UNIROL dokaze zmenit vizual celej budovy
Zdroj: CLIMAX

Přemýšlíte nad roletami, ale žádné se nehodí k vašemu designu? Máme pro vás úžasný tip!

08. 04. 2024 Sdílet

Z hlediska designu není jednoduché doplnit stávající stavbu stínicí technikou, aniž by takový prvek neovlivnil celkovou architekturu. Pokud však potřebujeme stínit exponované prostory, ale nechceme narušit vzhled budovy, vyvstává otázka; jak to udělat nenápadně? Odpovědí je screenová clona s nejmenším boxem na trhu od CLIMAXu.

Dodatečná instalace stínicí techniky přináší jednu technickou nevýhodu, se kterou je potřeba počítat již předem. Zda zvolíte venkovní žaluzii nebo roletu s pevnými hliníkovými lamelami, při vytažení vždy vytvoří nábal nebo návin.

UNIROL 80 je screenova roleta s najmensim boxom na trhu

Na trhu je nová screenová roleta Unirol od CLIMAXu s nenápadným boxem, který na oknech téměř nevidět. Zdroj: CLIMAX

Pokud s tím nebylo počítáno už ve fázi projektování, kdy bylo možné použití stavebních prvků, které dokáží skrýt vytažené lamely v prostoru nad oknem a za omítkou, musíte akceptovat zásah do výhledové části okna, kdy metr výšky stažené žaluzie vytvoří 9,5 až 22 cm vysoký nábal podle zvoleného typu žaluzie.

Samotný nábal nebo návin je zpravidla ukryt v boxu nebo za krycím plechem. V mnoha případech je toto řešení z estetického hlediska nežádoucí. Protože však klimatické změny zasahují do pohodlí majitelů a uživatelů nemovitostí, zejména v letním období je potřeba najít vhodnou alternativu.

Screenové rolety pro nenápadnost

Vonkajsia latkova roleta Unirol doplni celkovy styl budovy

Na jedné straně je screenová clona Unirol nenápadná, na druhé oživí každou fasádu. Zdroj: CLIMAX

Právě z těchto důvodů přední výrobce stínicí techniky společnost CLIMAX přišel na trh se screenovou roletou Unirol 80. Krycí box o výšce pouhých 8 cm ukryje 2 m navinuté technické látky, Unirol 100 pak až 3,5 metru látky. Takový box je na okně zcela nenápadný a vhodnou volbou barevného provedení nenarušuje architektonický styl budovy.

Na druhou stranu ale screenové rolety nabízejí díky široké barevné variabilitě látek možnost doplnění, a dokonce přetvoření vzhledu fasády budovy. To ze screenové rolety dělá výjimečný designový prvek.

Screenove clony chrania sukromie

Screenové clony jsou funkčním a moderním stínicím systémem, který chrání soukromí. Zdroj: CLIMAX

Ekologická varianta

Screenové rolety, vybavené solárními pohony z nabídky CLIMAXu, představují revoluční krok vpřed v oblasti udržitelných stínicích technologií. Tato inovativní řešení umožňují maximální využití přírodních zdrojů, konkrétně sluneční energie, což vede k výraznému snížení energetické náročnosti.

Solární panely, integrované přímo do konstrukce screenových rolet, transformují sluneční záření na elektrickou energii potřebnou pro jejich pohon.

Toto řešení se obejde bez zásahu do zdiva. Právě proto je screenová clona Unirol ideálním řešením pro dodatečnou instalaci.

Screenove clony umoznuju zachovat pohlad von

Screenové clony mají před ostatními typy vnějšího stínění jednu specifickou vlastnost – látky umožňují výhled ven. Zdroj: CLIMAX

100% funkčnost

Zásadním benefitem screenové rolety je její technická látka. Minimalizuje návin, zároveň ale díky povrchové úpravě odráží sluneční paprsky, které pak nepřehřívají interiér. Je voděodolná a Unirol odolá silnému větru až o rychlosti 88 km/h.

Zásadní benefit, které tyto látky nabízejí je průhlednost. Vybrat si můžete z několika různých stupňů a zvolit si požadovanou míru v jaké chcete i při stažené screenové cloně vidět ven.

Technicke latky rolety UNIROL ucinne zabrania prehrievaniu interieru

Screenové rolety Unirol účinně brání pronikání slunečních paprsků do interiéru. Zároveň jsou zajímavým designovým prvkem. Zdroj: CLIMAX

Screenové rolety pro éru změn

Nestabilní a nejednoznačný vývoj globálního klimatu vyžaduje nové přístupy, a to platí i pro stínicí techniku. Několik posledních let v znamení lámání teplotních rekordů klade stále náročnější požadavky na udržení pohodlí a zdravého prostředí našich obydlí.

Neměli bychom však reagovat na tyto změny vytvářením nového tlaku na ekosystém. Stínicí technika je moderním pojetím tisíciletého řešení tepelného diskomfortu a tím je stín.

Screenove clony Unirol su funkcnym tieniacim systemom

Ať už se rozhodnete pro nenápadný design nebo výrazné oživení fasády, screenové rolety Unirol jsou skvělou volbou. Zdroj: CLIMAX

Společnost CLIMAX si dává závazek propojovat udržitelnost s inovacemi, bez ztráty funkčnosti a nutnosti vzdát se svého pohodlí. Také se snaží integrovat stínicí systémy do architektury bez zásahu do celkového stylu.

Pořiďte si screenové rolety pro moderní eleganci a udržitelný komfort. Stiňte efektivně, stiňte s CLIMAXem.

ZDROJ: PR článek společnosti CLIMAX

Kategorie: Design interiérů
Tagy: rolety screenové rolety
Sdílejte článek