BAUMIT IONIT – čerstvý vzduch pro Vaši domácnost či kancelář

Zdravé bydlení je dnes základním kamenem kvalitního života lidí. Proto klade společnost Baumit velký důraz na materiály, které k tomuto cíli směřují. Novinkou a ve své podstatě unikátem na poli materiálů prokazatelně zlepšujících kvalitu vzduchu v interiéru je produktová řada Baumit Ionit – interiérová barva a stěrka nové generace.

Kouzlo záporných iontů

Na otázku, proč je právě kvalita vzduchu v interiéru pro lidský organismus tolik důležitá, je jednoduchá odpověď: téměř 90 % času trávíme v uzavřených prostorách a kvalita vzduchu v interiéru tak velmi ovlivňuje naše fyzické i psychické zdraví. „V přírodě velmi vnímáme mnohem příjemnější dýchání, které se následně projevuje na naší klidné mysli. Dochází totiž k celkovému okysličení lidského organismu. Málokdo však ví, že onoho efektu zdravého dýchání je dosaženo množstvím záporně nabitých částic vzduchu,“ vysvětluje Ing. Tomáš Korecký, Ph.D., produktový manažer společnosti Baumit.

Největším nepřítelem těchto pro organismus tolik potřebných záporně nabitých iontů jsou syntetické materiály v místnosti nebo přístroje rušící elektrické pole (obrazovky, monitory, klimatizace atd.). Naproti tomu doslova léčebný účinek záporných iontů byl prokázán vědecky. A právě snaha o maximální zvýšení koncentrace záporně nabitých částic v interiéru stojí také za novým výrobním programem Baumit Ionit, který aktuálně představuje dva základní produkty: vysoce paropropustnou minerální barvu
Baumit IonitColor a minerální stěrku Baumit IonitSpachtel.

interiérová barva

FOTO Baumit

Dvojí benefit

Při vývoji obou zmíněných produktů bylo využito principu pohybu a vzájemné interakce velkého množství pozitivních a negativních nábojů na povrchu, který tudíž nemá elektrický náboj a je neutrální. Pokud však na stěnu naneseme dvě až tři vrstvy barvy Baumit IonitColor, začne povrch díky obsaženým minerálům přitahovat molekuly vodní páry, které se následně vlivem působení silového pole separují a vracejí se v podobě vzdušných iontů zpět do prostoru. Tento proces tvorby vzdušných iontů je neustálý a lze ho přirovnat například k funkci magnetu.

Výsledkem tohoto fyzikálního jevu je výrazné zvýšení koncentrace zdraví prospěšných záporných iontů s pozitivním vlivem na regeneraci buněk v lidském organismu, stabilizace srdeční a dýchací činnosti a celkové zklidnění nervového systému člověka. Proto se v tomto případě jedná o vhodné prostředí pro astmatiky, alergiky, případně i revmatiky.

sterka

FOTO Baumit

Vedle toho dochází rovněž ke změně poměru polarizovaných vzdušných iontů ve prospěch těch „zdravých“ záporných. Předepsanou aplikací interiérové minerální barvy Baumit IonitColor ve dvou až třech vrstvách dosáhneme dalšího pozitivního jevu. Ionizované částice vzduchu na sebe totiž vážou prach a pyl. Zvyšuje se tak jejich hmotnost, tudíž poměrně rychle padají k zemi, což zamezuje jejich případnému vdechnutí. Mezi přednosti této minerální barvy pro interiéry patří i fakt, že je umožněna její jednoduchá aplikace v podstatě na jakýkoliv povrch kromě sádrové omítky. Chcete-li však ještě zvýšit její účinek, nabízí Baumit její kombinaci se stěrkou
Baumit IonitSpachtel, která je vhodná pro minerální omítky, beton a sádrokarton. Jedná se o vysoce paropropustnou stěrku nabízející často žádaný dokonale hladký povrch.

Účinnost barvy Baumit IonitColor na snížení koncentrace polétavých částic byl prokázán jak v měřeních německé vědecké organizace Fraunhofer Institut, tak i ve vlastním měření společnosti Baumit ČR. I proto byste měli při volbě materiálů v interiérech novostaveb nebo při rekonstrukcích zvážit použití výrobků z řady Baumit Ionit.

Více  info na baumit.cz/reseni/zdrave-bydleni/ionit-21-kg-cerstveho-vzduchu

doprava zdarma

FOTO Baumit

Doprava v dubnu ZDARMA

Pouze v měsíci dubnu poskytuje společnost Baumit dopravu ZDARMA až k Vám domů při objednání minimálně dvou kbelíků interiérové barvy Baumit IonitColor. Tato výhodná nabídka se vztahuje i na jakékoliv množství minerální stěrky Baumit IonitSpachtel, avšak výhradně se současným objednáním a dodávkou minimálně dvou kbelíků barvy IonitColor.

ZDROJ: PR článek společnosti Baumit ČR

Komentovat