Certifikované bezpečnostní mříže dokážou dobře zabránit vloupání

Certifikované bezpečnostní mříže dokážou dobře zabránit vloupání

17. 05. 2016
Diskuze (0)
Sdílet

Efektivní ochranou před vloupáním jsou nejen alarmy, kamerové systémy nebo bezpečnostní dveře, ale i certifikované bezpečnostní mříže. Častým cílem zlodějů jsou přízemní byty a balkony, sklepy, zadní trakty domů, světlíky, chatky nebo prodejny a mechanická ochrana je v těchto i dalších případech potřebná.

Pevné mříže a jejich instalace

Už samotná přítomnost mříží má psychologický účinek a dokáže odradit. Instalace bezpečnostních mříží zevnitř je asi nejlepší ochranou, jelikož pachatel musí nejdříve rozbít sklo, a pak překonat mříže, což je pro většinu z nich příliš zdlouhavé a riskantní. Většina lidí si nechává ale instalovat mříže zvenku, zejména u obytných objektů, protože zevnitř se jim nelíbí a překážejí jim. Úplně nejvhodnější je kombinace několika bezpečnostních prvků, například instalace bytelných bezpečnostních dveří, mříží a alarmu.

Ozdobné a zároveň bezpečné mříže

Pokud se bojíte, že mříže zhyzdí váš dům, jsou vaše obavy pravděpodobně liché, záleží na tom, jaký typ vyberete, vyrábějí se ozdobné mříže s různými kovanými prvky, které sice dům zvenčí pozmění, ale nemusí to být vůbec k horšímu, mžete si je nechat vytvořit na míru podle vašich představ.

mrize1

Mříže rolovací

Další variantou kromě mříží nainstalovaných napevno, jsou nůžkové neboli rolovací mříže, které se shrnou na stranu, pokud v objektu jste, a uzamknou, jakmile odejdete. Nejčastěji se s nimi setkáme u výloh a dveří obchodů.

Kovové dveře s mříží

Do sklepů se výborně hodí kovové dveře opatřené mříží, zejména do sklepních kójí v panelových domech. Pokud musíte mít ve sklepě uschované drahé kolo nebo jinou věc, o kterou byste neradi přišli, je to výborná volba. Pevní okenice s mříží zase oceníte u chaty nebo chalupy.

mrize

Jaké stavební úpravy budou potřeba?

Instalace bezpečnostních mříží většinou nevyžaduje žádné velké stavební zásahy, bourání nebo sekání. Využívá se vrtání, instalace vodivých lišt nebo rámů. Základem je kvalitní ukotvení, jinak mříž nemůže plnit dobře svou hlavní funkci. Vhodné jsou šrouby s bezpečnostní hlavou, ocelové kotvy nebo kotvy chemické.

Pozor na certifikaci

Pokud chcete, aby mříže splnily požadavky pojišťoven, vybírejte ty certifikované s druhou a třetí bezpečnostní třídou. Důležité je i již zmíněné kotvení, které by měla provést specializovaná firma, aby byly splněny všechny potřebné podmínky.

ZDROJ: PR článek KAVAN spol. s r.o.

Kategorie: Novinky Stavební materiály
Tagy: bezpečnostní mříže
Sdílejte článek

Diskuze