Jak na podkrokevní zateplení?

21. 04. 2020 Sdílet

Úsporná řešení se v současnosti těší velké oblibě. Chcete dodatečně zateplit dům, nebo využít prázdné podkroví? Ne vždy je třeba měnit stávající skladbu střechy.

Společnost Puren přichází s efektivnějším východiskem – tepelnou izolací PIR, umístěnou přímo pod krokvemi.

Izolace pod krokvemi

Domy, které se v České republice postavily před rokem 2000, nyní stojí před složitou otázkou – jak dosáhnout maximální úspory? Společně s celkovou rekonstrukcí domu se mnohdy řeší také doteplení střešního pláště. Efektivního řešení lze dosáhnout i s minimálním zásahem do stávající konstrukce.

Tepelná izolace PIR od společnosti Puren se klade pod krokve, pod stávající minerální izolaci mezi krokvemi. Doporučujeme použít PIR izolaci s oboustranným hliníkem – puren UKD nebo puren FD-L. Výhodou je, že v létě sníží prohřívání interiéru a v zimě vám pomůže ušetřit na vytápění. Montáž je velmi jednoduchá a lze ji provádět svépomocí.

Přidání desky o tloušťce 60 mm zvýší tepelný odpor střešní konstrukce až o 2,60 m2W/K.

Vyzkoušet PIR zateplení

Jak se provádí kotvení dodatečné PIR izolace?

PIR izolace se kotví vruty do krokví přes integrované dřevěné latě u purenu UKD, nebo přes celoplošnou OSB desku, či dřevěný rastr u desek FD-L s oboustranným hliníkem bez integrovaných latí. Vzduchotěsnost střešní konstrukce se v případě PIR izolace puren UKD zajistí přelepením spojů desek samolepicí AL páskou, nebo plošným použitím parozábrany. Vzduchotěsné řešení u OSB panelů je už ve spoji desek. Napojení panelů na zděné konstrukce provádíme parozábranou lepenou do tmelu. Integrované latě u purenu UKD také slouží k přímé montáži sádrokartonu, čímž lze snížit tloušťku konstrukce opravdu na minimum.

Proč izolace Puren?
• má vynikající tepelněizolační vlastnosti
• je snadno opracovatelná
• vyniká minimální nasákavostí a vysokým zatížením v tlaku
• je odolná vůči plísni a šetrná vůči životnímu prostředí
• je vhodná také k použití v nízkoenergetických a pasivních domech

ZDROJ: PR článek společnosti puren gmbh

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: izolace střechy podkrokevní zateplení teoelná izolace
Sdílejte článek