Plot
Zdroj: Presbeton

Linie vašeho soukromí – to je zdicí systém LINE BLOCK od PRESBETONU

06. 06. 2024 Sdílet

Můj dům – můj hrad, říkává se odedávna. A stejně jako si hradní pánové stavěli svá opevnění, i současné moderní stavby si zaslouží ochranu v podobě plotu, který však dnes postavíte mnohem snadněji.

Ploty v moderní době jsou využívány k obdobným účelům, jako tomu bylo u historických hradeb. Nemusíte kvůli bezpečnosti plánovat stavbu domu na kopci nebo skále. Dnešní možnosti nabízejí spoustu sofistikovaných řešení v podobě alarmů a kamerových systémů, které vám velmi usnadní život.

Plot

Zdroj: Presbeton

Zasadíme-li do dnešních dní roli plotu ohraničujícího váš pozemek, poukažme na jeho hlavní přednosti:

 1. bezpečnost – plot poskytuje ochranu majetku. Omezuje neoprávněný či nežádoucí vstup na pozemek a snižuje riziko krádeží a vandalismu. Vytváří také bezpečný prostor pro děti a domácí mazlíčky při venkovních aktivitách.
 2. soukromí – za dostatečně vysokým plotem si nemusíte lámat hlavu s tím, co si myslí sousedi, a můžete se s klidem v duši oddat činnosti, na kterou máte zrovna náladu. Plot navíc tvoří bariéru před hlukem a větrem, což zvyšuje pocit komfortu i mimo zdi vašeho domu.
 3. estetika – plotový systém dokresluje výraz celé nemovitosti a měl by tedy s domem vytvářet harmonický celek. Pečlivě vybírejte mezi nabízenými materiály a styly, které si budou co nejvíce rozumět s charakterem vašeho domu.
Deskový plot

Deskový plot Zdroj: Presbeton

Společnost PRESBETON nabízí mimo betonové dlažby, schody, bazénové lemy aj. také široké portfolio zdicích systémů, ze kterých si určitě vyberete ten pravý pro váš dům. Jednoduchostí je inspirován zdicí systém LINE BLOCK. Mezi modernisty jsou tvarovky tohoto systému velmi oblíbené. Čisté linie jsou nadčasové a budou ladit s každou náladou, kterou bude určovat fasáda domu.

Zdicí systém LINE BLOCK

Zdicí systém LINE BLOCK Zdroj: Presbeton

Systém LINE BLOCK se skládá z 5 druhů tvarovek (celá průběžná, sloupková a ukončující / poloviční průběžná a ukončující) a k ukončení zdiva slouží doplňková tvárnice – zákrytová deska. Všechny výrobky jsou dostupné ve 4 barevných provedeních (přírodní, bílá, černá a corten) a jsou mrazuvzdorné. Jsou ošetřené speciální vnitřní ochranou Protect System IN, kdy je přímo ve výrobě přidávána speciální látka. Výstupem je betonový prvek s minimální nasákavostí a intenzivnějšími barvami. Současně jsou eliminovány na minimum primární výkvěty. Vlastní zdění je velmi snadné za pomoci cementového lepidla.

Line block mix barev

Line block mix barev Zdroj: Presbeton

Hlavní zásady pro práci s betonovými bloky LINE BLOCK

 • Výška zdiva nad terénem max. 2,4 m při tloušťce zdiva 300 mm.
 • Zdění na flexibilní cementové lepidlo MAPEI Adesilex P9, nebo lepidlo srovnatelných parametrů.
 • Stabilita zdiva je zajištěna integrovanými železobetonovými sloupky s výztuží vedenou ze základu
 • Konce stěny je nutno vždy ukončit probetonovaným sloupkem s vloženou výztuží, stejně tomu bude u ukončení v místě branky nebo v místě výplní. Kotvení brány je nutné řešit individuálně dle její velikosti a hmotnosti.

Několik zásad pro předcházení vzniku trhlin ve zdivu z dutinových betonových tvárnic

 • Je nezbytné dodržovat základní technologické zásady, zejména neprovádět betonáž při teplotách vzduchu pod +5 °C, zdivo doporučujeme vyzdívat zdivo s ohledem na vytvoření dilatačních úseků.
 • Dutiny tvárnic průběžného zdiva není nutno vyplňovat všechny, vyplňujeme tam, kde je to nutné z hlediska statického.
 • Vyplňovat betonem je potřeba suché a čisté tvárnice.
 • Výplňový beton by měl mít tužší, případně plastickou konzistenci, nikoliv řídkou konzistenci s velkým obsahem vody.
 • Parametry výplňového betonu: pevnostní třída C 20/25, stupeň vlivu prostředí XC2, hmotnostní nasákavost do 7 %.
 • Betonáž výplňovým betonem provádějte po výšce 2 max. 3 vrstev tvárnic najednou, aby bylo možno výplňový beton co nejkvalitněji zhutnit (tyčí, dusadlem).

Zajímá-li vás více technických informací, pročtěte si technický list systému LINE BLOCK.

ZDROJ: PR článek společnosti PRESBETON Nova, s.r.o.

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: beton betonova dlažba ploty
Sdílejte článek