Nový PŘEKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný má variabilní prostor pro venkovní stínicí techniku

01. 04. 2020 Sdílet

Nový PŘEKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný s integrovanou, ale vyjímatelnou tepelnou izolací je určen pro jednovrstvé zdivo z tepelně izolačních cihel HELUZ FAMILY s nejlepšími parametry na trhu. Novinka má hned několik benefitů, má lepší tepelně izolační vlastnosti, splňuje požární normy a samozřejmě dodržuje jednotný modulový systém hrubé stavby z broušených cihel HELUZ.

Především je ale vnitřní prostor s izolantem variabilní pro umístění venkovních žaluzií nebo rolet – anebo do třetice může zůstat z výroby vyplněný izolantem. Na dům tak lze použít jediný typ nosného překladu, aniž by si stavebník předem musel lámat hlavu, zda bude chtít instalovat stínění či nikoli. PŘEKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný je plně skrytý pod omítkou, je přizpůsoben pro elektrické ovládání a lze ho instalovat i pro vyšší okna až do rozměru 2,5 m, tedy třeba i pro balkonové dveře.

PŘEKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný

FOTO HELUZ

Maximální využití prostoru pro tepelný izolant

Variabilita vnitřního prostoru překladu je jednou z uživatelsky nejzajímavějších výhod nového PŘEKLADU HELUZ FAMILY 3in1 nosný. Zatímco rolety jsou srolované a schránka s nimi potřebuje prostor víceméně čtvercového průřezu, žaluzie jsou lamely na sebe poskládané a schránka na ně má obvykle menší obdélníkový průřez. Stávající překlad měl však stabilní kruhový prostor, který nebyl při montáži žaluzií plně využit, a to na úkor tepelně izolačních vlastností, nový PŘEKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný se s tímto vypořádal.

„PŘEKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný je dodáván na stavbu plně vybavený izolantem, nikdo s ním nemusí nic dělat, lze ho osadit, zazdít a získat nosnost a tepelně izolační vlastnosti, jako kdyby stavebník použil klasické nosné překlady 23,8. Kdykoli se ale může rozhodnout namontovat zastínění a tento překlad mu to umožní díky možnosti postupně vytahovat jednotlivé díly izolantu, čímž stavebník postupně získá prostor pro žaluzii, malou roletu anebo i velkou schránku pro roletu. V každé fázi tedy v překladu zůstává maximum izolantu pro dané řešení,“ vysvětluje benefity novinky Ing. Miroslav Vacek, Ph.D., ředitel technického rozvoje společnosti HELUZ.

PŘEKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný

FOTO HELUZ

Výhody PŘEKLADU HELUZ FAMILY 3in1 nosný pro uživatele

Venkovní stínění zajistí komfort tepelný i bezpečnostní

Výstavba nízkoenergetických a pasivních domů se bez venkovního stínění dnes již neobejde. Kromě snížení tepelných ztrát v zimním období a minimalizace přehřátí interiéru v létě zajišťuje uživatelský komfort i v dalších směrech: Zvyšuje akustickou pohodu, má masivní betonovou část a neoslabuje zdivo, zabezpečuje domovy před zvědavci i nezvanými návštěvníky a chrání okna před povětrnostními vlivy, čímž prodlužuje jejich životnost.

Venkovní stínění nabývá na významu i s ohledem na povinnost stavět od letošního roku domy s téměř nulovou spotřebou energie. I proto bylo venkovní stínění zahrnuto do dotačního programu Nová zelená úsporám. Na venkovní stínicí techniku (rolety, žaluzie, slunolamy apod.) s ručním ovládáním mohou stavebníci získat podporu ve výši 500 Kč/m2 stíněné plochy okna, s inteligentním automatickým ovládáním dokonce částku 1000 Kč/m2.

ZDROJ: PR článek společnosti HELUZ

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: broušené cihly
Sdílejte článek