Plastová okna Schüco LivIng mohou vypadat jak hliníková

12. 04. 2018 Sdílet

Vynikající těsnicí vlastnosti bez průvanu, vlhkosti a hluku, a to až na úrovni pasivního domu. Neomezený výběr barev včetně dřevěných dekorů či dokonalého metalického povrchu, na první pohled nerozeznatelného od hliníkového okna. Jen cena zůstává plastová, to je nový systém profilů Schüco LivIng pro plastová okna a dveře s patentovaným použitím těsnění EPDM, díky kterému vytvoříte pohodlný, bezpečný a energeticky efektivní domov.

Systém profilů Schüco LivIng přináší široké možnosti využití u nových i rekonstruovaných rodinných domů a apartmánového bydlení. Využitelný je nejen pro klasická okna a vchodové dveře, balkonové dveře, paralelně odstavené posuvné a sklopné dveře, ale i všechny další atypické tvary oken včetně obloukových, doplněné o okenní příčky a další designové prvky.

Technologie Automotive Finish s metalickými odstíny způsobí, že plastová okna Schüco LivIng vypadají jak hliníková. FOTO Schüco CZ

Technologie Automotive Finish s metalickými odstíny způsobí, že plastová okna Schüco LivIng vypadají jak hliníková. FOTO Schüco CZ

Těsnění do mrazů i na poušť

Výrobce u profilu Schüco LivIng jako první na světě použil v rozích svařitelné EPDM těsnění. Toto vůči klimatickým vlivům vysoce odolné těsnění má oproti standardním typům (např. TPV, TPE) těsnění vynikající tvarovou paměť. V rozích svařitelná varianta EPDM těsnění byla exkluzivně vyvinuta ve spolupráci se společností Semperit. Kromě dokonalého těsnicího účinku a estetického provedení bez přerušení po celém obvodě, je jeho obrovskou výhodou odolnost vůči UV záření i stabilita v extrémních klimatických podmínkách, pružnost si zachovává při teplotách od mrazivých – 40 do pouštních + 120 °C.

Schüco LivIng: Provedení se středovým těsněním a třemi těsnicími rovinami. FOTO Schüco CZ

Schüco LivIng: Provedení se středovým těsněním a třemi těsnicími rovinami. FOTO Schüco CZ

Pasivní i bezpečná okna

7komorový profil stavební hloubky 82 mm je k dispozici ve dvou variantách, Schüco nabízí jak provedení s dorazovým těsněním a dvěma těsnicími rovinami, tak alternativu s přídavným středovým těsněním a třemi těsnicími rovinami. Oba typy profilů lze kombinovat, což zpracovatelům přináší zejména úspory při skladování, koncovým zákazníkům pak komfortnější užívání – bez průvanu, vlhkosti a hluku. U varianty s dorazovým těsněním profil dosahuje hodnoty Uf 1,0 W/(m2K), při provedení se středovým těsněním pak 0,96 W/(m2K). S vhodně zvoleným zasklením se dají vyrobit okna i pro pasivní domy. Konstrukci je možné osadit zasklením od 24 mm až do tloušťky 52 mm, stejně tak lze volit typ kování až v třídě bezpečnosti RC 2.

Nárožní pohled na variantu Schüco LivIng s metalickou úpravou povrchu. FOTO Schüco CZ

Nárožní pohled na variantu Schüco LivIng s metalickou úpravou povrchu. FOTO Schüco CZ

Metalické barvy udělají z plastových oken hliníková

Rovnítko mezi plastovým oknem a bílou barvou už dávno neplatí. Schüco má v sortimentu tradiční klasické fólie s více než 160 jednobarevnými odstíny i texturou dřeva anebo aluminiové krycí lišty rámu, které zahrnují všechny RAL a eloxované odstíny. Velmi atraktivní metalický povrch, inspirovaný metodami používanými v automobilovém průmyslu, pak vytvoří technologie Automotive Finish s metalickými odstíny, takže na první pohled nepoznáte, že se nejedná o hliníková okna.

www.schueco.cz

ZDROJ: PR článek společnosti Schüco CZ

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: hliníková okna pasivní domy plastová okna
Sdílejte článek