Pórobetonová tvárnice Ytong Lambda YQ jako řešení pro stavbu domu s minimalizací tepelných mostů
Zdroj: Xella

Pórobetonová tvárnice Ytong Lambda YQ jako řešení pro stavbu domu s minimalizací tepelných mostů

17. 08. 2022 Sdílet

Nezáleží na tom, jak velkou nebo malou stavbu stavíte, společnost Xella vám s materiály Ytong a Silka nabízí řešení pro každé podlaží, od sklepa až po střechu. Pórobetonové tvárnice Ytong Lambda YQ představují rychlý, efektivní, cenově dostupný a udržitelný způsob výstavby. Splňují přísné normy pro izolaci a požární bezpečnost.

Vše začíná výběrem správného materiálu

Energeticky účinná výstavba se dnes stala prioritou. Proto je třeba věnovat tepelné izolaci budovy velkou pozornost. Věděli jste, že jedna třetina tepelných ztrát budovy vzniká podél vnějších stěn a jedna třetina podél střechy? Společnost Xella je výrobcem řady stavebních materiálů a neustále vyvíjí nové systémy, které usnadňují realizaci cenově dostupných energeticky úsporných budov. Vlajkovou lodí v oblasti pórobetonových tvárnic pro obvodové nosné stěny jsou tvárnice Ytong Lambda YQ, s nimiž lze postavit domy s téměř nulovou spotřebou nebo pasivní domy bez dodatečné tepelné izolace.

Tepelná izolace vnějších stěn

Monolitické obvodové stěny postavené z pórobetonové tvárnice Ytong Lambda YQ s povrchovou úpravou zcela dle vašich představ (omítka, lícové cihly, dřevo, kámen, cementovláknité obklady a jiné) poskytují dokonalou izolaci. V zimě stěny Ytong tvárnic udržují uvnitř teplo a v létě ho naopak udržují venku: přirozená tepelná optimalizace a komfort. Kombinace výborných tepelněizolačních vlastností a akumulační schopnosti pórobetonových tvárnic Ytong představuje ideální řešení i pro přechodná období jara a podzimu.

Stavba z tvárnic Ytong je vzduchotěsná a brání nežádoucímu proudění vzduchu

Každý, kdo chce stavět energeticky úsporně, musí stavět vzduchotěsně. To je základním požadavkem, aby nedocházelo ke ztrátám energie škvírami a trhlinami. Vždyť jak nekontrolovatelný vstup studeného vzduchu do budovy, tak odchod tepla spárami stojí zbytečné peníze. O průvanu nemluvě.

Dokonale nehořlavé materiály snižují riziko požáru

Požárně bezpečné budovy začínají stavbou z nehořlavých materiálů. A takové jsou pórobetonové tvárnice Ytong i vápenopískové tvárnice Silka. Při stavbě s nimi se nemusíte obávat šíření požáru ani toxických výparů a kouře. Tvárnice Ytong a Silka zůstávají neporušené i při vystavení extrémnímu teplu. Absence dodatečného zateplení je bonusem navíc.

Zdroj: PR článek společnosti XELLA

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: energeticky úsporné budovy realizace stavby Tepelněizolační tvárnice Ytong Lambda
Sdílejte článek