Zdroj: Heluz

S cihlami HELUZ FAMILY zrychlíte stavbu a ušetříte za provoz domu

02. 06. 2022 Sdílet

Nebylo by vhodné odložit stavbu domu na později? Nebudou postupem času ceny stavebních materiálů klesat?

Stanislav Hložek, regionální manažer společnosti HELUZ

Do nákladů na stavbu domu se promítají nejen ceny za stavební materiál, ale i za práci. U stavebních materiálů i s ohledem na aktuální vývoj cen energií pokles nepřepokládáme a úbytek pracovních sil je už dlouhodobým problémem.

Nemovitosti jsou nadále oprávněně považovány za rozumnou investici, a to zejména domy z trvanlivých zdicích bloků, jako jsou právě cihly. Takové domy neztrácejí svou hodnotu a jsou schopné odolávat nejen inflačním vlivům, ale oproti alternativním materiálům i zubu času, mají léty prověřenou životnost. I proto se dodací doby stavebních materiálů, jako jsou cihly, spíše prodlužují. Doporučil bych tedy objednávat včas a neodkládat jejich nákup na poslední chvíli. V obecné rovině cenu stavebního materiálu příliš neovlivníte, ale výběrem konkrétní cihly můžete zásadně ušetřit, a to hned dvěma způsoby.

HELUZ_kompletní systém_dům

Zdroj: Heluz

Za prvé můžete ovlivnit rychlost a náročnost výstavby a tedy snížit náklady za práci, resp. zvládnout stavbu třeba i svépomocí. Mám na mysli například volbu cihel pro jednovrstvé zdění, jako jsou HELUZ FAMILY a HELUZ FAMILY 2in1. Tyto cihelné bloky nemusíte dodatečně zateplovat, abyste mohli bydlet v pasivním domě. Jejich výběrem vám tedy odpadá jeden stavební krok a zároveň šetříte i za dodatečnou izolaci domu. A mimochodem vytváříte pro svou rodinu i zdravější vnitřní prostředí s dýchajícím zdivem oproti dodatečně zatepleným domům.

cihly HELUZ FAMILY 2IN1

Zdroj: Heluz

Dalším chytrým materiálem, kterým stavbu urychlíte, je tekutá malta HELUZ SIDI, kterou zdíte, jako když malujete válečkem. Tedy žádná míchačka pro rozdělání sypké směsi s vodou, ale rychlé, nenáročné zdění. Zmíněné materiály jsou navíc součástí kompletního cihelného systému HELUZ, který nabízí i doplňkové cihly, z nichž zase vytvoříte rohy nebo ostění, aniž byste se zdržovali dořezáváním cihel. Systém HELUZ bych si proto dovolil přirovnat ke skládačce – legu pro dospělé, kdy cihly do sebe perfektně zapadají a hrubá stavba roste před očima.

Stavba domu s broušenými cihlami

Zdroj: Heluz

A druhým, neméně důležitým momentem, kdy můžete výběrem správného materiálu značně a dlouhodobě ušetřit, je pohled do budoucnosti – pokud si vyberete cihly, které svými tepelněizolačními parametry splňují parametry pro stavbu nízkoenergetického až pasivního domu, významně ovlivníte následnou energetickou spotřebu domu během jeho provozu a tedy výrazně snížíte budoucí náklady na vytápění.

Stavba domu s broušenými cihlami

Zdroj: Heluz

Více na www.heluz.cz

Zdroj: PR článek společnosti Heluz

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: broušené cihly cihlové zdi pasivní domy stavba rodinného domu
Sdílejte článek