Zdroj: Heluz

S maltou HELUZ SIDI lze zdít bez míchačky

01. 04. 2021 Sdílet

Bez míchačky a zednické lžíce lze stavět díky nové maltě HELUZ SIDI. Je to z výroby předem připravená tekutá směs, do které se na stavbě již nic nepřidává. Stačí jen otevřít kyblík, válečkem nanášet maltu na cihly a zdít stejným způsobem, jako když malujete.

Kromě času šetří malta HELUZ SIDI i náklady, protože při nákupu cihel HELUZ FAMILY a HELUZ FAMILY 2in1 ji zákazník dostává v ceně zdiva.

Zdící malta

Zdroj: Heluz

Speciální systémová malta pro tenkou spáru HELUZ SIDI je určena pro zdění vnitřních i vnějších nosných stěn a byla vyvinuta pro stavbu nízkoenergetických i pasivních domů z broušených cihel HELUZ. Výsledkem je zdivo s obdobnými mechanickými, tepelněizolačními, akustickými a statickými vlastnostmi, jako kdybyste stavěli ze „starých“ cementových tenkovrstvých malt.

Postup použití zdící malty

Zdroj: Heluz

Nová technologie zdění stavbu zásadně zjednodušuje a uspíší ji v řádu dní až týdnů – nejen samotnou chytrou aplikací bez potřeby zednické lžíce či nanášecích válců, ale i tím, že plnohodnotné zpevnění spoje nastává do 7 dnů. To je 4x kratší doba než u běžně používaných malt. Před aplikací malty HELUZ SIDI stačí směs lehce promíchat, např. pomocí dřevěné laťky, není potřeba žádné elektrické míchadlo, proto na stavbu nemusíte mít přivedenu ani elektřinu, ani vodu jako dřív.

Více na https://www.heluz.cz/sidi/

Zdroj: Heluz

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: cihly sparovani stavba domu tepelněizolační tvárnice zdící malta
Sdílejte článek