Společnost Knauf Insulation se dělí o své know how s odborníky i laiky

06. 08. 2011
Diskuze (0)
Sdílet

Společnost Knauf Insulation, výrobce nové generace bezformaldehydové minerální izolace s ECOSE® Technology, vydává sérii brožur pro laiky i projektanty, která zájemce mimo jiné podrobně seznámí s principy zateplování fasád, dřevostaveb či šikmých střech.

Zdaleka ne všichni, kdo se hodlají pustit do zateplení své nemovitosti nebo jejích částí, totiž vědí, jaký druh izolace mají zvolit a jak ji následně správně aplikovat. Právě jim je určena sada pěti publikací přesně popisující specifika zateplování – legislativními požadavky začínaje, přes popis možností jejich aplikace, různých druhů izolačních vlastností, požární odolnost, podrobnou dokumentací samotné instalace konče. Brožury zaměřené na zateplení fasád, šikmé střechy, dřevostavby, vnitřní stěny a technické izolace dále upozorňují na širokou škálu možností využití, které minerální izolace nabízejí.

„Pustit se do zateplování bez dostatečných znalostí v oblasti tepelné techniky se nemusí vyplatit ani odborné veřejnosti, ani laikům,“ říká Milan Pokrivčák, Aplikační specialista ze společnosti Knauf Insulation. „Nezkušený kutil může nesprávným postupem zateplení zhoršit vlastnosti konstrukce a jeho původní myšlenka ušetřit na stavebních pracích se mu naopak může mnohonásobně prodražit. Proto vždy doporučujeme, aby se lidi obraceli na odborníky v oboru,“ dodává Milan Pokrivčák.

Informační brožury lze volně stáhnout na webových stránkách společnosti Knauf Insulation v sekci Ke stažení – Technická dokumentace: http://www.knaufinsulation.cz/technicka-dokumentace

Seznam aplikačních brožur, které Knauf Insulation pro své zákazníky zdarma poskytuje:

Izolace vnějších stěn – kontaktní fasády, aplikační příručka pro návrh a provedení izolace vnějších stěn (kontaktních fasád).

Izolace šikmých střech
– Aplikační brožura (příručka) pro návrh a provedení izolace šikmých střech.

Izolace vnitřních stěn
– Aplikační brožura (příručka) pro návrh a provedení izolace vnitřních stěn.

Izolace dřevostaveb – Aplikační brožura (příručka) pro návrh a provedení izolace v dřevostavbách.

Izolace technických rozvod
ů – Aplikační brožura (příručka) pro návrh a provedení izolace technických rozvodů.


ZDROJ: Knauf Insulation Trading, s.r.o.

Kategorie: Novinky Stavební materiály
Tagy: stavebni materialy
Sdílejte článek

Diskuze