Vchodové zastřešení na domku
Zdroj: Unsplash

Vchodové zastřešení: vše, co o něm potřebujete vědět

11. 11. 2021 Sdílet

Stříška nad vchodovými dveřmi je nejen estetickým, ale i velmi praktickým doplňkem kterékoliv stavby. Přečtěte si, proč by nad vašimi vchodovými dveřmi rozhodně neměla chybět.

Vchodové zastřešení má hned dvojí účel. Tím prvním je ochrana vchodových dveří před jakoukoliv nepřízní počasí. Zvláště se hodí při krupobití, ale vítaná je také ochrana proti prudkému dešti nebo sněhu. Druhým benefitem je, že stříška nabízí suché útočiště, abyste si například za prudkého deště mohli v klidu najít klíče od vchodových dveří, aniž byste promokli na kost.

Jak vybrat vhodné vchodové zastřešení?

Stejně jako u mnoha dalších stavebních výplní také v případě stříšek nad vchodové dveře musíte vše dobře změřit a promyslet. Rozhodující bude, kolik plochy u dveří chcete vchodovou střechou chránit. Na výběr máte z mnoha standardních velikostí, ale lze si nechat vyrobit i vchodové zastřešení na míru. To vás však vyjde výrazně dráž.

Pokud chcete speciální rozměry, ale zároveň máte omezený rozpočet, doporučujeme koupit polykarbonátové desky, které snadno upravíte na požadovanou velikost a následně zasadíte do rámu. Při výběru zastřešení bude hrát roli také jeho vzhled. Je běžné, že zvláště majitelé rodinných domů tíhnou k tomu, aby veškeré prvky byly sladěné a estetické. Široká nabídka různých provedení vchodových stříšek dokáže uspokojit přání naprosté většiny zákazníků.

Pokud jde o materiály, ze kterých jsou stříšky nad vchodové dveře vyrobeny, pak se nejčastěji potkáte s polykarbonátovými deskami a plastovými rámy. Kombinace těchto dvou materiálů je pro vchodové zastřešení naprosto ideální, protože se jedná o mimořádně tvrdé materiály s dlouhou životností. Prudké lijáky, vytrvalé krupobití nebo sněhové bouře pro ně nepředstavují žádný problém.

Pozor! V případě neodborné montáže může za nepříznivého počasí (hlavně během bouřek a silných větrů) hrozit uvolnění stříšky.

Údržba vchodového zastřešení

S údržbou stříšky nad vchodem moc práce mít nebudete. Je totiž prakticky bezúdržbová. Stříška z polykarbonátu odolá téměř všemu. Čas od času ji stačí jen přetřít vhodným čisticím prostředkem a o víc se starat nemusíte. Stříšky navíc pomáhají udržovat v suchu a čistotě i prostor před vchodovými dveřmi. Během nepříznivého počasí se vám tak nestane, že sotva vyjdete z domu, uklouznete na ledu nebo šlápnete do kaluže. Mnoho majitelů rodinných domů má díky stříškám možnost vyzdobit prostor před vchodem třeba květinami nebo jinou dekorací.

I vás uchvátilo kouzlo vchodových stříšek? Vyberte si potřebný materiál na Merxu.com a získejte slevu 3 000 Kč na první nákup. Jistě vás potěší také doprava zdarma i pro zahraniční objednávky a garance nejnižší ceny. Pokud někde najdete levnější produkt, čeká vás dorovnání ceny a 10% sleva k tomu.

Zdroj: PR článek společnosti Merxu s.r.o.

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: montáž přístřešku přístřešky stavební výplně vchod vchodove dvere zastreseni
Sdílejte článek