Zdroj: BMI Bramac

VELVARIA RESIDENCE – přes třicet tisíc tašek na jediné střeše

11. 01. 2023 Sdílet

V Horoměřicích u Prahy vyrostl pod taktovkou investora VI Group CZ s.r.o. nový bytový projekt Velvaria Residence o 240 bytových jednotkách. Ačkoliv dominujícím typem zastřešení u podobných rezidenčních objektů jsou ploché střechy, pětipodlažní komplex Velvaria překvapuje šikmou střechou s betonovými taškami. Pokládka krytiny o ploše přes 3400 m2 je nestandardním projektem a žádala si spolupráci profesionálů se silným zázemím a dobrou logistikou.

Horoměřice obklopuje od východu na západ hranice s hlavním městem. Samotná obec nabízí atmosféru tradiční místní pospolitosti, čemuž se snaží dlouhodobě přizpůsobit i své územní plánování, např. regulací tvaru střech u novostaveb ve vybraných lokalitách. I proto byl rozsáhlý bytový komplex Velvaria projektován se šikmou střechou, byť s nízkým sklonem.

Bez regulace se neobešel ani výběr konkrétního typu střešní krytiny, neboť Velvaria se nachází v ochranném pásmu vojenské správy a v blízkosti mezinárodního letiště Václava Havla. Vyloučeno tak bylo použití krytiny z kovového materiálu, ať už kvůli potencionálním odleskům nebo rušení radarových signálů.

Velvaria Residence

Zdroj: BMI Bramac

Zvolené betonové tašky MAX a MAX 7° z portfolia značky BMI BRAMAC jako jediné vyhovovaly všem projektovým požadavkům s ohledem na střešní sklon, ale i územní plán. Střešní taška MAX 7° v kombinaci s doplňkovou hydroizolační vrstvou a příslušenstvím tvoří unikátní střešní systém Bramac 7°, který umožňuje pokrýt střechy se sklonem již od 7° tvrdou skládanou krytinou. Díky speciální konstrukci tohoto modelu a všem systémovým doplňkům těsný střešní plášť odolává nepříznivým vlivům povětrnosti i u střech s takto nízkým sklonem.

Velvaria Residence

Zdroj: BMI Bramac

Oba použité modely zároveň představují ideální řešení pro velké plochy střech, neboť se jedná o velkoformátové tašky.  K pokrytí střechy tedy postačuje menší počet kusů. Zatímco u klasických modelů je na pokrytí jednoho čtverečního metru potřeba 10 ks, spotřeba velkoformátových tašek začíná již od 7,5 kusů na metr. A to znamená méně latí, rychlejší montáž i nižší spotřebu doplňkových a řezaných tašek při vytváření detailů.

Betonová krytina samozřejmě přináší i velké uživatelské výhody pro majitele apartmánů umístěných pod střechou, neboť se jedná o krytinu s vysokou trvanlivostí, odolností a pevností. Betonové tašky také eliminují hluk z vnějšího okolí.

Generální dodavatel stavby, firma STRABAG a.s. na projektu úzce spolupracovala s technickým oddělením společnosti BMI, neboť původní projektová dokumentace se musela přizpůsobit novým požadavkům, resp. omezením.

Velvaria Residence

Zdroj: BMI Bramac

„Nově se musely nadefinovat materiály, technická řešení a promyslet všechny detaily. Společnost BMI nám v tomto ohledu poskytla profesionální služby a jejich tým s námi velmi intenzivně spolupracoval,“ vysvětluje vedoucí projektu Ing. Radim Smékal. Vysoké nároky kladl projekt i na logistiku a výrobní kapacity. Společnost BMI však dokáže flexibilně zásobovat i takto velké stavby, neboť disponuje velmi stabilním zázemím.

Výsledná podoba Residence Velvaria je výsledkem synergie silných partnerů a prémiových značek, které se staly zárukou kvalitního provedení. Jedná se o nadčasový projekt, který kromě vysokého standardu bydlení nabízí i kultivované prostory pro volnočasové aktivity v přilehlém okolí.

Zdroj: PR článek společnosti BMI BRAMAC

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: betonové tašky střešní krytiny střešní tašky
Sdílejte článek