Více slunce s křišťálovými světlovody

Více slunce s křišťálovými světlovody

10. 07. 2014
Diskuze (0)
Sdílet

Jak získat více světla? Přirozené světlo podporuje dobrou náladu i soustředění. Ne vždy dispozice domu nebo bytu ovšem umožňuje dostatečně prosvětlit všechny místnosti. Řešení však existuje i pro ty, které jsou úplně bez oken – světlovody. Díky jedinečným vlastnostem ručně vyráběného broušeného křišťálu dnes dovedou přivést světla mimořádné množství.

Světlovody umožňují přivést denní světlo do chodeb, koupelen, šaten i tmavých místností prostřednictvím střechy nebo fasády. A nejen to, díky svému designu mohou být originálním atraktivním prvkem v interiéru.

Ručně broušené

Při výběru je třeba promyslet, jaké množství světla a v jaké intenzitě potřebujeme. Nejvíce světla do interiéru přivede světlovod Lightway Galaxy z křišťálu Bohemia Crystal. Jejich propustnost pro světlo se časem nemění. Tento materiál je navíc odolný, nedochází u něj k usazování smogu a prachu, tak jako tomu bývá v případě kopulí z plastu. Každý déšť dokonale kopuli omyje a tím je samočistící.

Více slunce s křišťálovými světlovody

ZDROJ: Lightway s.r.o.

Více slunce s křišťálovými světlovody

ZDROJ: Lightway s.r.o.

Důležitou částí světlovodu je tubus, který lze ohýbat podle potřeby pomocí nastavitelného kolene. Nejúčinější jsou hliníkové pevné tubusy, které mají velkou směrovou odrazivost a nízký rozklad, díky čemuž přivádí denní světlo až na vzdálenost padesát metrů od kopule. Tyto tubusy dosahují odrazivosti v plném spektru barev 98%, v určitých barvách až 99,8%. Vznikají náročnou výrobní metodou, kdy se nanášené optické a ochranné látky rozpustí do formy páry za použití vakua a rozžhavené plazmy. Kromě jiného se používá stříbro a oxidy křemíku, které upravují optické vlastnosti odrazu na maximum.

Více slunce s křišťálovými světlovody

ZDROJ: Lightway s.r.o.

Difuzery pro každý interiér

Další částí světlovou jsou difuzéry, které rovnoměrně rozptylují světlo v místnosti. Instalují se na stěnu nebo strop. Ty z křišťálu mají dlouhou životnost, v nabídce je mnoho designů od luxusně vypadajících krápníků, kapek rosy, broušených diamantů až po ty minimalistické. Z křišťálu pak mohou být vytvořeny celé světelné sloupy, kterými prochází světlo v celé jeho výšce. Ty lze vytvořit v designu od Lightway nebo i vašem vlastním.

Ze světlovodů Galaxy Lightway nevytéká voda a nepoškozuje interiér a stavební konstrukce. Kolem světlovodů se netvoří mokré stopy a následně zdraví nebezpečné plísně. Rovněž nedochází k únikům drahocenného tepla v zimě a v létě se naopak místnost nepřehřívá.

Více slunce s křišťálovými světlovody

ZDROJ: Lightway s.r.o.

I pro pasivní domy

Zatímco většina světlovodů není vhodná pro pasivní domy, světlovody Lightway splňují normu pro tepelný prostup pasivních a nízkoenergetických domů. Díky dvěma typům prvku Blue Performance se Lightway stal v Německu určitým standardem pro přivádění denního světla do pasivních domů. Světlovody Lightway se tak staly jedinými na světě splňující normu pro tepelné ztráty pasivního a nízkoenergetického domu.

www.lightway.cz

ZDROJ: PR článek společnosti Lightway s.r.o.

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: střecha svetlovody
Sdílejte článek

Diskuze