Zdroj: heroal

Vytvořte si z terasy své oblíbené místo – po celý rok

20. 05. 2021 Sdílet

Vědecké výzkumy ukázaly, že pobyt v přírodě má na člověka pozitivní vliv. Jako „zelený obývák“ a útočiště získává tedy zahrada v posledních letech na významu. Koronavirová pandemie tento vývoj ještě posílila. S trendem Outdoor Living roste současně i přání rozšířit svůj životní prostor na terasu. To je možné zastřešením teras a letními zahradami, které přesvědčí svou mnohostranností a designem stejně jako terasová střecha heroal OR.

Zastřešení terasy s dlouhou životností a nadčasovým designem

Zastřešení terasy zvětší náš prostor k bydlení. Přiblíží nám přírodu o kousek blíže a tím poskytuje pravou přidanou hodnotu. Abychom měli radost pod terasovou střechou mnoho let, mělo by být zastřešení vyrobeno z materiálů s dlouhou životností a také by mělo opticky odrážet osobní vkus.

Zastřešená terasa prostor k bydlení

Zahradu jako „zelený obývák“ si můžete užívat dobře chráněni pod střechou terasy. Zdroj: heroal

Terasová střecha heroal OR je vyrobena z vysoce kvalitního a obzvláště stabilního hliníku odolného proti korozi. Díky vysoké stabilitě mohou být realizována velká rozpětí až 7 metrů bez dodatečné středové podpěry – pro pravý panoramatický výhled. Kubický styl dělá z heroal OR nadčasové řešení, které se bude líbit i po letech. Aby byla vytvořena perfektní harmonie s pláštěm budovy nebo bylo dosaženo působivých akcentů, je heroal OR povrstvena obzvláště vysoce kvalitním práškovým povrstvením heroal hwr odolným proti povětrnosti.

Zastřešená terasa prostor k bydlení

Práškové povrstvení heroal hwr je po mnoho let stálobarevné a poskytuje četné možnosti uspořádání. Zdroj: heroal

Tak může být zastřešení terasy upraveno téměř ve všech RAL barvách a i exkluzivních barvách Les Couleurs© Le Corbusier a zůstane po desetiletí stálobarevné. Pro individuální designy jako optika dřeva, betonu nebo rzi je k dispozici technologie povrstvení heroal SD.

Zastřešená terasa prostor k bydlení

Terasová střecha heroal OR v dřevěné optice heroal SD se harmonicky začlení do přírodního prostředí. Zdroj: heroal

Od zastřešení terasy k letní zahradě s celoskleněnými posuvnými stěnami

Jako letní zahrada nebo studená zimní zahrada se označuje neizolované zastřešení terasy, která může být uzavřena na stranách posuvnými stěnami. Pokud zkombinujeme zastřešení terasy se skleněnými posuvnými stěnami, může být terasa využívána téměř celoročně – aniž bychom si museli odříci volný pohled do zahrady. Protože i v chladnějších dnech jsme dobře chráněni před větrem, deštěm a hmyzem, zatímco světlo a slunce dále terasu prosvětlují a zahřívají.

Zastřešená terasa prostor k bydlení

O panoramatické výhledy současně s ochranou proti vlivům počasí se postará kombinace heroal OR s celoskleněnou posuvnou stěnou heroal S 20 C. Zdroj: heroal

Celoskleněnou posuvnou stěnu heroal S 20 C lze optimálně kombinovat s terasovou střechou heroal OR a také může být vyrobena podle vašich individuálních požadavků. Prvky jsou co do výšky a šířky vyrobeny přesně pro zastřešení vaší terasy – i dodatečná montáž není problém. 3, 4 nebo 5 skleněnými prvky a širokou paletou barev lze individuálně přizpůsobit i celoskleněnou posuvnou stěnu. Integrované tlumiče dorazu a zarážky umožňují komfortní a bezpečné otevření a zavření křídel tím, že jsou automaticky tlumena a zatahována do své koncové polohy. Kromě toho lze realizovat celoskleněnou posuvnou stěnu s bezbariérovým prahem – pro přístup do zahrady bez překážek.

Zastřešená terasa prostor k bydlení

Díky řešením na ochranu proti slunci heroal HS a heroal VS Z OR jste pod terasovou střechou spolehlivě chráněni proti slunci, horku, větru i hmyzu. Zdroj: heroal

Efektivní ochrana před horkem, slunečním a UV-zářením pomocí textilní clony

Abyste byli chráněni před sluncem a UV-zářením i v horkých dnech, mohou být zastřešení teras opatřena textilními markýzami. Pro harmonickou kombinaci s terasovou střechou heroal OR vyvinula společnost heroal horizontální markýzu heroal HS a vertikální markýzu heroal VS Z OR. Jako markýza na sklo, která je namontovaná na terasové střeše, chrání heroal HS shora spolehlivě před sluncem, škodlivým UV-zářením a zabraňuje zahřívání pod střechou terasy v obzvláště teplých dnech.

Pokud se slunce ráno nebo později odpoledne nachází nízko, postará se o ochranu proti slunci vertikálně namontovaná textilní clona heroal VS Z OR. Také chrání před větrem, hmyzem a teplem a poskytuje efektivní vizuální ochranu. Textilní řešení na ochranu proti slunci mají díky inovativní technologii Zip obzvláště dlouhou životnost a jsou stabilní i při silném větru. Současně bodují mnohotvárnými možnostmi uspořádání: na výběr jsou tkaniny četných barev a designů, které jsou zároveň robustní a mají snadnou údržbu.

Zdroj: PR článek společnosti heroal

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: kryté terasy letní kuchyň obytné terasy pergoly terasová zahrada zastřešené terasy
Sdílejte článek