FOTO Tremco illbruck

Zatéká vám a nevíte co s tím? Zkuste novou tekutou membránu

15. 11. 2019
Diskuze (0)
Sdílet

Někde vám zatéká, víte sice kde, ale je obtížné to jakkoliv utěsnit. K místu je špatný přístup a aplikace nejrůznějších silikonů, bitumenů či butylů buď nefunguje vůbec nebo jen krátkodobě. A nebo se s nimi obtížně pracuje.

Novým řešením je roztíratelná tekutá membrána illbruck SP925. Aplikuje se jako běžný tmel, ale zpracovává se podobně jako hustá barva: tedy jednoduše běžným štětcem. Výsledkem je velmi houževnatá hydroizolační membrána, která je po vytvrzení velmi podobná gumě. Je elastická a plně odolná proti UV záření. Tloušťku membrány lze podle potřeby zvyšovat. Po jejím vytvrzení jednoduše nanesete další vrstvu.

Tekutá membrána illbruck SP925 je vhodná pro venkovní i vnitřní aplikace. Je univerzálním materiálem, kterým utěsníte všechny spáry a prostupy, kterými zatéká nebo by zatékat mohlo. Její využití je téměř nekonečné. Přesto pár příkladů: utěsnění plechování kolem komínů, utěsnění prostupu anténních tyčí, sanace střešních dílců, opravy okapů a dešťových svodů, prostupy potrubí a tak dále. Membrána illbruck SP925 je dodávána v šedé v klasické kartuši 310 ml nebo v černé barvě v salámu 600 ml. Materiál je ekologický a nezapáchá. K práci budete potřebovat jen běžnou aplikační pistoli na tmel (stačí základní), štětec a jakýkoliv čistič na jeho vyčištění.

Jak jednoduše se s SP925 pracuje můžete vidět na aplikačním videu ZDE.

Typické použití tekuté membrány:

Utěsnění světlíků a střešních oken

Utěsnění světlíků a střešních oken FOTO Tremco illbruck

Napojení oplechování ke komínu

Napojení oplechování ke komínu FOTO Tremco illbruck

Jednoduché zpracování tekuté membrány

Jednoduché zpracování tekuté membrány FOTO Tremco illbruck

Komplikované detaily na střechách

Komplikované detaily na střechách FOTO Tremco illbruck

Napojení střechy k přilehlé konstrukci

Napojení střechy k přilehlé konstrukci FOTO Tremco illbruck

ZDROJ: PR článek společnosti Tremco illbruck s.r.o.

Kategorie: Stavební materiály
Tagy: tekuté membrány
Sdílejte článek

Diskuze