Keramický kachlový akumulační krb
Zdroj: Romotop

Kachlové akumulační krby mají účinný, jednoduchý a zároveň unikátní princip vytápění

11. 11. 2022 Sdílet

Sálavé vytápění ve vyváženém poměru s prouděním teplého vzduchu jsou splněným cílem konstruktérů kachlových krbů Romotop SOLID. Tento výrobek charakterizují čisté linie, precizní řemeslné zpracování a ručně vyráběné keramické velkoformátové kachle.

Kombinovaný způsob vytápění kachlových krbů je založen na předávání tepelné energie sáláním a současným prouděním teplého vzduchu. Ve spodní části kachlového krbu je nasáván studený vzduch, který postupně prochází celým krbem až do jeho vrchního prostoru, kde již ohřátý pozvolna vystupuje do interiéru. Systém je navržen tak, aby předávání tepla sáláním bylo prioritou a proudění vzduchu neboli konvekce, pak příjemným doplňkem. Vše funguje zcela automaticky.

Keramický kachlový akumulační krb

Zdroj: Romotop

Všechny typy kachlových krbů je možné vybavit akumulačním výměníkem, který zvyšuje celkovou účinnost krbu a uchovává tak ještě více tepelné energie pro její následné předávání. Kachlové krby SOLID Accum jsou navíc vybaveny akumulačním výměníkem, který uchovává tepelnou energii pro její následné předávání do vytápěného prostoru. Keramický obklad je na všech čtyřech stranách. Spalovací komora je vyložena šamotovými tvarovkami. Inovativní systém vedení spalin DOUBLE SPIN zvyšuje celkovou účinnost krbu.

Díky sekundárnímu přívodu vzduchu na vnitřní plochu skla dvířek se účinně zabraňuje usazování nečistot. Čistému pohledu na oheň tak nic nebrání. Regulace primárního a sekundárního přívodu vzduchu se řídí jediným ovládacím prvkem. Dostatečný přísun vzduchu pro optimální spalování zabezpečuje systém CPV – centrální přívod vzduchu z exteriéru.

Komerční informace; zdroj: Romotop

Kategorie: Vytápění
Tagy: akumulační krby sálavé vytápění topení dřevem
Sdílejte článek