Zdroj: Schiedel

Komín s integrovaný krbem: Jasná volba do malých prostor

19. 09. 2023 Sdílet

Čím dál více lidí se při výstavbě domu rozhoduje pro instalaci krbové vložky. Doplňkový zdroj tepla usnadní vytápění mimo topnou sezónu, kdy je hlavní zdroj v podobě plynu vyřazen. Po zkušenostech s výkyvy cen energií v posledních letech se jedná ale i o strategické rozhodnutí. Nezávislost na dodávkách energie může být v napjatých dobách k nezaplacení. Mnoho stavebníků se k instalaci krbu přiklání i čistě z pocitového důvodu.

Krb do malých prostor

V současnosti je nátlak na cenu nemovitosti a úspory velký, a proto se zmenšuje i zastavěná plocha. Ostatně dům navržený s ohledem na úspory vám ušetří spoustu starostí. Menší nároky na údržbu a úklid, více času na koníčky, menší spotřebu při chodu a menší prvotní investici. Rozměrný krb a komín tak může zabrat drahocennou plochu.

Novinka Kingfire KANTO SC

Novinka Kingfire KANTO SC představuje technologicky nejvyspělejší generaci monolitického komínového systému s integrovaným krbem. Zdroj: Schiedel

Přední výrobce komínových systémů společnost Schiedel nabízí monolitický komínový systém s integrovanou krbovou vložkou Kingfire, který byl vyvinut přímo na míru menším prostorám. Krbová vložka je zasunuta v betonovém skeletu přímo pod komínovým systémem. Minimálně tak zasahuje do prostoru. V letošním roce byla navíc představena novinka Kingfire KANTO SC, která jde v úspoře zastavěné plochy ještě dále.

Detaily, které ohromí

Dvířka, kterými se do krbu Kingfre KANTO SC přikládá, se neotevírají standardně do prostoru, ale vysouvají se směrem nahoru, kde zapadnou za designové obložení. Díky tomuto zlepšení zákazník opět ušetří pár centimetrů, neboť otevírání dvířek nijak nezasahuje do interiéru. Otevírání je naprosto bezhlučné a snadné díky funkci Easy Lift. Dvířka se sama zavírají a mají mechanismus s tlumičem, který optimálně pomáhá tichému zavření. Integrovaný otočný mechanismus usnadňuje čištění vnitřního skla topeniště zvenčí.

Rohové řešení modelu Kingfire KANTO s vysunovacími dvířky.

Rohové řešení modelu Kingfire KANTO s vysunovacími dvířky. Zdroj: Schiedel

Samozřejmostí je vysoká technická propracovanost, která zajišťuje dokonalé vzduchotěsné utěsnění. Tento typ krbové vložky je zcela nezávislý na vzduchu z místnosti, a je tak vhodný i do staveb s  řízeným větráním a rekuperací. Vzduch potřebný k hoření je jako u ostatních systémů Kingfire přiváděn přímo komínovou šachtou. Není tedy třeba zajišťovat další přívody vzduchu, jako u některých typů vložek nezávislých na vzduchu z místnosti. Vše dostane zákazník v jednom balíčku přímo od výrobce.

Ekologický provoz bez výčitek

Výhodou systému Kingfire je kromě komplexní dodávky i velmi snadná a rychlá instalace. Celý monolit se pomocí jeřábové techniky usadí na připravenou betonovou desku v rámci hrubé stavby. Další technologickým zlepšením novinky KANTO SC  je možnost instalace zabudovaných senzorů uvnitř krbové vložky, které snímají teplotu při hoření. Zákazník si pak může stáhnout aplikaci k obsluze, která mu napoví, v který moment přiložit.

Schiedel KINGFIRE RONDO

Schiedel KINGFIRE RONDO obohatí prostor o příjemné sálávé teplo Zdroj: Schiedel

Cílem je ještě zásadněji optimalizovat hoření a snížit emise na naprosté minimum. Snížení výkonu na 5,8 kW výrazně zvyšuje energetickou účinnost celé soustavy. Tento typ krbové vložky tak splňuje nejpřísnější ECO limity a je opatřen štítkem A+.

Varianty do zaběhnutých domácností

Kingfire představuje ideální volbu do montovaných novostaveb, kde je třeba maximálně urychlit proces výstavby. Pokud hledáte řešení do zaběhnuté domácnosti, je možné sáhnout po jiných alternativách. Společnost Schiedel nabízí několik typů nerezových komínových systémů s přímo napojenými krbovými kamny.

Schiedel MIMAS

Schiedel MIMAS i přes zachování mimořádné kvality, představuje cenově dostupnou variantu. Zdroj: Schiedel

Letošní novinky Schiedel SARGAS nebo MIMAS kombinují moderní krbové vložky a komínový systémem Schiedel Permeter Smooth Air. Obě tato řešení jsou opět nezávislá na vzduchu z místnosti, ale vzhledem k subtilní konstrukci je možná rychlá a snadná montáž i do již hotových interiérů.

Fotogalerie

Zdroj: PR článek společnosti Schiedel

Kategorie: Vytápění
Tagy: ekologie krb malé prostory Od partnerů
Sdílejte článek