Zdroj: Romotop

Slušná porce výkonu i akumulace v jednom setu

16. 08. 2021 Sdílet

Kamnové vložky Romotop DYNAMIC 3G jsou speciálně vyvinuty pro každodenní dlouhodobý provoz. Spojením s akumulačním modulárním systémem AMS do jednoho setu získáváme topidlo, které dává slušnou porci výkonu.

Kamnové vložky DYNAMIC 3G se na první pohled neliší od klasických krbových vložek, přitom však umí mnohem víc. Je u nich kladen důraz zejména na robustní zpracování. Jsou vyrobeny z masivní a odolné jemnozrnné oceli se zvýšenou pevností. Ve spalovací komoře je díky speciálně navržené konstrukci a využití fyzikálních zákonitostí hoření dřeva dosahováno vysokých teplot. Proto je samotné topeniště vyloženo šamotem síly 5 cm. Centrální přívod vzduchu z exteriéru (pro proces spalování) je samozřejmostí. Díky němu nedochází ke spotřebovávání kyslíku z interiéru, ve kterém je topidlo umístěno. Toto řešení přispívá k příjemnému bydlení. Správný základ efektivního využití tepelné energie je tak připraven.

Kamnová vložka Romotop DYNAMIC 3G

Kamnová vložka Romotop DYNAMIC 3G. Zdroj: Romotop

Nyní přichází na řadu akumulační modulární systém AMS, který se napojí ke kamnové vložce. Jedná se o speciální moduly (takzvané tvarovky) s mimořádnou akumulační schopností a rychlým vedením tepla. Absorbují do sebe tepelnou energii ze spalin procházejících vnitřním prostorem tvarovek. Již během hoření a několik hodin po jeho ukončení postupně předávají akumulovanou energii do svého okolí a nahřívají tak plášť (obestavbu) krbu nebo individuálně stavěných kamen. Interiér je tak vytápěn příjemným dlouhotrvajícím sálavým teplem. Jde o velmi jednoduchý, ale zároveň velmi efektivní způsob využití tepla, které by jinak z větší části uniklo komínem bez dalšího využití.

Akumulační modulární systém Romotop

Akumulační modulární systém Romotop. Zdroj: Romotop

Systém Romotop DYNAMIC 3G + akumulace AMS je ideální volbou pro nízkoenergetické domy, kde nedochází k přetápění interiéru. Své využití najdou ale v jakémkoliv typu obydlí, stačí jen správně dimenzovat a přizpůsobit konkrétním požadavkům.

Zdroj: PR článek společnosti ROMOTOP

Kategorie: Vytápění
Tagy: akumulační krbová kamna akumulační krby designové vytápění kamna Kamnové vložky vytápění bytu vytápení domu
Sdílejte článek