Zdroj: Schiedel

Stavební povolení bez starostí

26. 04. 2022 Sdílet

V záplavě monotónních negativních zpráv si mnozí ani nevšimli, že od ledna 2022 se opět zpřísnily podmínky pro získání stavebního povolení na stavbu rodinných domů.

Větší nároky jsou kladeny na architektonické zpracování stavby. Hodnotí se kompaktnost, správná orientace stavby pro lepší využití sluneční energie a vhodný tvar střechy pro eventuální efektivní umístění solárních panelů. V návaznosti na stávající zástavbu nebo orientaci a umístění pozemku však není vždy možné vyhovět ideálním parametrům. Pak přichází na řadu technologie, které výrazně přispějí ke snížení energetické náročnosti stavby.

Komplexní řešení Schiedel

Variant je více, ale jedno z nejjednodušších a nejkomplexnějších řešení pro docílení optimálního energetického standardu budovy, zdravého vnitřního prostředí a splnění požadavků k získání stavebního povolení navíc od jednoho dodavatele nabízí společnost Schiedel. Tento tradiční výrobce komínových systémů se dnes zaměřuje na ucelená řešení pro tepelnou pohodu interiérů. Stavebníci rodinných domů mohou využít kombinaci komínového tělesa s integrovaným krbem Kingfire a řízeného větrání s rekuperací tepla KombiAir. Toto technologické řešení splňuje požadavek využití obnovitelného zdroje energie a zároveň minimalizuje úniky tepla a zaručuje zdravé vnitřní prostředí. Celý systém je dodán na klíč a zákazník získá vše na jednom místě.

Krbová vložka v bytě

Krbová vložka a řízené větrání se nevylučuje, jen je třeba sáhnout po technologicky vyhovujícím krbu plně nezávislém na vzduchu z místnosti a kvalitní komínové vložce. Zdroj: Schiedel

Řízené větrání s rekuperací tepla výrazně zvýší komfort bydlení

Srdcem celého řešení je řízené větrání s rekuperací tepla KombiAir se špičkovou technologií @Zehnder. Tato technologie zatočí s problémem špatné kvality vnitřního prostředí čím dál dokonaleji zateplených budov a zároveň minimalizuje úniky tepla, ke kterým dochází při běžném otevírání oken. Řízené větrání KombiAir zajistí pravidelný a dostatečný přísun pročištěného venkovního vzduchu, který je ohříván ve výměníku tepla. Zabudované entalpické výměníky umí upravit i vlhkost přiváděného vzduchu. Filtry Microban® vyčistí venkovní ovzduší od pachů i alergenů a výrazně uleví alergikům například v pylové sezóně.

Závěsná jednotka vykurovací

Veškerá aktivita se odehrává v závěsné centrální jednotce @Zehnder, tzv. výměníku tepla. Zde je příchozí vzduch čištěn, filtrován a rovněž ohříván odpadním vzduchem. Samotný chod je velmi tichý, aktivitu zaznamenáte maximálně při spuštění vyššího výkonu. Zdroj: Schiedel

S řízeným větráním KombiAir ale pocítí výrazné zlepšení života prakticky každý. V dobře větraných prostorách se lépe spí, člověk se budí odpočatý a přes den má více energie. Jelikož trávíme v interiérech mnohem více času než dříve, ovlivňuje kvalita vnitřního prostředí náš život více, než si připouštíme. Jednotka KombiAir navíc vyniká energetickou účinností až 95%, nízkou spotřebou a výjimečně tichým provozem, který není u konkurence samozřejmostí.

Krb není pouhým estetickým doplňkem

Pořízení krbové vložky mnozí stavebníci považují za jakýsi estetický doplněk, který se do vytříbeného interiéru hodí. Zakomponování krbové vložky do projektu má ale svůj pragmatický důvod. Stavebník doloží požadované využití obnovitelného energetického zdroje a tím dostojí legislativním požadavkům. Navíc ve velmi napjaté situaci na energetickém trhu je diverzifikace tepelných zdrojů vhodná nejen z hlediska úspor, ale i ze strategického hlediska.

Krb v bílém interiéru v domě

Kingfire RONDO. Zdroj: Schiedel

Instalace krbové vložky Kingfire pak výrazně zrychlí proces výběru dodavatele, neboť se jedná o komplexní řešení zahrnující na míru vyráběný monolitický komín, ve kterém je zabudována krbová vložka. Oproti běžnému komínovému tělesu a na něj napojené krbové vložce, zabírá Kingfire cca polovinu plochy. Pro moderní interiér je pak zásadní těsnost celého systému a nezávislost na vzduchu z místnosti. Vzduch potřebný k hoření se totiž po zatopení v kamnech začne nasávat zvenčí samostatnou šachtou umístěnou v komínovém tělese.

Zdroj: PR článek společnosti Schiedel

Kategorie: Vytápění
Tagy: komínové systémy krby Od partnerů Řízené větrání větrání s rekuperací
Sdílejte článek