Elektrické podlahové topení

Elektrické podlahové topení je jedno z nejúčinnějších topných možností. Chlad pociťujeme stále od spodu a proto je podlahové topení ideálním v domácnosti. Tím, že se teplo udržuje ve spodní prostorové části a po celé ploše, v celé místnosti tak vládne stále ideální teplota rozložena rovnoměrně. Teplo se takto udržuje v místnosti déle a je zapotřebí nižší spotřeba vytápění. Elektrické podlahové topení je ideální i v domě či bytě, kde bydlí rodina s malými dětmi nebo domácími zvířaty. Takové vytápění má také estetický význam protože ho není vidět a nezabírá žádné místo v interiéru. Podrobnější informace o elektrickém podlahovém topení najdete i v našich článcích.
Proč se rozhodnout pro podlahové vytápění?
Elektrické podlahové topení

Proč se rozhodnout pro podlahové vytápění?

I když každý člověk vnímá teplo odlišně, podlahové topení pociťuje většina lidí jako příjemné. Teplo je nedílnou součástí domácí atmosféry a podlahové vytápění je z mnoha důvodů jedním z nejoptimálnějších způsobů, jak ho zajistit.

Elektrické podlahové vytápění – pro a proti
Elektrické podlahové topení

Elektrické podlahové vytápění – pro a proti

Zatímco běžná vytápěcí tělesa dosahují ohřevu vzduchu malou vytápěcí plochou s vysokou teplotou, podlahové vytápění využívá velkou plochu s nízkou teplotou. Teplo ohřívá povrchy těles a stavebních konstrukcí a do prostoru se dostává z větší […]