Italská kuchyně

Italské kuchyně jsou specifické svým zpracováním, druhem zpracovaných materiálů a škálou barev. Zaručují technologické provedení nemodernějšími způsoby. Zárukou jsou zdravotně nezávadné úpravy materiálu, které jsou zároveň netoxické. Na výběr jsou různá barevná provedení, prostorové kombinace s různými druhy rozměrů.
Moderní spotřebiče v dokonalém souladu s designem nábytku a kuchyně
Domácí spotřebiče

Moderní spotřebiče v dokonalém souladu s designem nábytku a kuchyně

Nemusíte volit mezi funkcí a vzhledem, vyberete si přesně podle svého vkusu i životního stylu.

Nákupy po italsku a s českou cenou
Italská kuchyně

Nákupy po italsku a s českou cenou

Společnost Fratelli Onofri, dovozce italských spotřebičů stejnojmenné značky avýhradní zástupce odsavačů Airforce na českém trhu, si připravila pro své zákazníky akční nabídku.

Italská kuchyně

Velké množství komponentů a variabilita vnitřního vybavení nám zaručuje jedinečnost italské kuchyně. Cenová relace je od levnějších díky zvoleným materiálům až po ty dražší určené pro náročné zákazníky. Pokud si vybereme vnitřní vybavení jednoduše provedené soustavou polic nebo soustavu mechanismů, musíme počítat rovněž s rozdílnými finančními nároky.

italská kuchyně

Návrh kuchyně

Před samotným výběrem italské kuchyně je dobré zohlednit, do jakého prostoru bude určena, vzhledem k rozměrům a danému stylu. Důležitým mezníkem jsou i rozvody vody, elektřiny, plynu a odpadů, které je lépe řešit až po vytvoření projektu dané italské kuchyně. Jen tak budeme mít ucelený přehled o jednotlivých požadavcích a vyhneme se zbytečným dodatečným úpravám. Nesmíme zapomenout ani na umístění oken, dveří, topných těles a různých výklenků.

Typy italských kuchyní

Na výběr máme moderní typ italské kuchyně, které jsou vybaveny v moderním stylu, který je charakteristický svou spolehlivostí a nadčasovostí. Jednotlivé komponenty jsou vyrobeny z oblíbených laminátových panelů přírodního vzhledu nebo rámů, jejichž konstrukce je z extrudovaného hliníku, který je recyklovatelný a jako výplň je použito tvrzené skla (v matném sametovém nebo zrcadlovém provedení), které je velmi odolné vůči mechanickému poškození a je zároveň voděodolné. Na výběr máme rovněž akrylovou fólii, která je typická svými nízkými finančními nároky nebo polymerickou fólií, která se vyznačuje širokou škálou barev a možností výběru různých materiálů. Moderní italské kuchyně jsou typické lineárním designem a specifickými výsuvnými pulty, které jsou umístěny respektive zasunuty pod kuchyňskou linkou a mohou být využitelné jako okamžitý stůl nebo barový pult. Specifické jsou rovněž velké úchyty barevné sladěné s jednotlivými dvířky nebo elegantně zapuštěné do dvířek.

italské kuchyně

Druhou možností je tradiční styl italské kuchyně, který je specifický jednoduchým bytelný provedením. Toto provedení zaručuje vysokou odolnost proti poškození a časovou stabilitu jednotlivých částí italské kuchyně a nebudeme muset řešit některé mechanické závady. Kuchyně je vyrobena z masivu, který je zpracován způsobem navozujícím tradiční italský design. Máme možnost si vybírat z mnoho odstínů v lakovaném nebo klasickém provedení. Velmi oblíbený je mořený ořech lakovaný v odstínu magnolie; dubová dýha přírodního dubu nebo jasanu, kaštanové dřevo. Všechny tyto provedení budou pro zvolenou italskou tradiční kuchyni působit nádechem starých časů.

Venkovský styl italské kuchyně se vyznačuje svou bytelností, přírodními materiály a specifickým designem. Můžeme si zvolit systém skříněk a modulů s variantou rohové kuchyně nebo barového pultu, který je umístěn v rovině stolu. Velmi oblíbené u této kuchyně jsou specifické příborníky.

Všechny typy kuchyní mohou mít uspořádání skříněk v nástěnném nebo ostrovním provedení.

Pracovní část kuchyně

Pracovní desky jsou vyrobeny z přírodního nebo umělého kamene, nerezu nebo lamina masivu v různých možnostech provedení. Výhodou je pracovní deska v bezespárovém provedení, které má delší životnost. Vždy je důležité její výškové umístění, odolnost a pevnost materiálu vůči mechanickému, a chemickému poškození. Její barva a materiál by měla být v harmonii s ostatními prvky italské kuchyně.

Prostor mezi horními a spodními skříňkami a podlahy zvolit v takovém materiálním a barevném provedení, aby ladili s celkovým designem a originalitou italské kuchyně.

shutterstock_47955724

Jídelní část

Součástí kuchyně nebo kuchyňského koutu je i jídelní stůl, který nám umožní uvařené pochutiny si v klidu vychutnat. Můžeme si zvolit různé materiály či provedení a jejich kombinace. Jako je například kombinace pro moderní styl rozkládacího stolu, který má desku ze dřeva nebo skla a podnoží ve formě niklu nebo chromu. Součástí budou židle, které mohou být v provedení sedáků z kůže a podnoží z chromu nebo ve variantě plast a hliník. Pro klasický nebo venkovský styl se bude hodit jídelní stůl z masivu a pro židle dřevěná konstrukce s čalouněním v sedáku a opěrce nebo celodřevěné.

Ostatní části kuchyně

Součástí italské kuchyně jsou i dřezy a vodovodní baterie, které si může vybírat v specifickém designu a provedení, které nám bude splňovat naše požadavky. Dřez si budeme vybírat podle našeho způsobu vaření a počtu osob. Výhodný je dřez s odkládací plochou nebo odkládacím košem. Součástí dřezu může být stále oblíbenější drtič odpadu, který je vhodný při vaření, které je bohaté na čerstvou zeleninu a ovoce. Při různých úpravách nám přebytečné odřezky slupek nebo části listů drtič bezezbytku zpracuje. Jeho použití má i své nevýhody jako je horký olej, kusy skla, keramiky nebo kovu. Všechny tyto zbytkové předměty mohou drtič poškodit. Z baterií máme na výběr různé typy materiálů v provedení stojánkovém, pákovém, bezdotykovém nebo s výsuvnou sprchou, kterou oceníme při čištění potravin především zeleniny a ovoce.

shutterstock_36863728

Spotřebiče v italské kuchyni

Důležitým prvkem italské kuchyně jsou kuchyňské spotřebiče, které jsou nezbytnými pomocníky při přípravě pokrmů nebo uchování surovin. Všechny by měli být zvoleny a rozmístěny tak, aby práci v kuchyni ulehčily a zrychlily. Může si vybrat mezi vestavěnými nebo volně stojícími. Obě varianty mají své výhody i nevýhody. Kritériem, které nesmíme opomenout, jsou jednotlivé rozvody vody, elektřina a plynu, ale také počet členů domácnosti a její zvyklosti. Výhodný bude výběr spotřebičů od jednoho výrobce nebo dodavatele, kvůli designu, provedení a případné opravě.

Kuchyňské svítidla

Každá kuchyně potřebuje osvětlení a nejinak je tomu to i u italské. Můžeme si zvolit mezi mnoha typy. Stropní svítidla mohou být plastových materiálů, které jsou vyrobeny ze směsi polymerů, které nám specificky rozptýlí světlo v daném prostoru, nebo z moderního průsvitného materiálů, velmi oblíbený je zrcadlový povrch. Svítidla pro pracovní plochy a desku by měli splňovat dostatečná světelný tok. Jako doplněk si můžeme vybrat osvětlení skříněk uvnitř či vně.

Doplňky a dekorace

Kuchyňské doplňky budou nezbytnou součástí práce v kuchyni. Jedná se především o různé typy nádobí, jídelní servisy, sklenic, příborů, nožů, hrnců, pánví, pekáčů a zapékacích misek, kráječů, mlýnků, teploměrů, misek na ovoce, cedníků a dalších typických pomocníků pro italskou kuchyni.

Důležitým prvkem jsou i bytové dekorace, které jsou příjemným společníkem při vaření nebo stolování. Jde především o různé druhy skleněných váz a různých druhů svícnů, keramických doplňků ve formě květináčů.

Kvalitní italské kuchyně

Kvalitní italské kuchyně jsou nabízeny pro zákazníky se specifickými představami a nároky na bydlení. Jde především o jednoduchost a čistý design, což znamená rovné plochy, s dobře volenými kuchyňskými doplňky a dekoracemi. Vše je elegantně a detailně zpracováno. Správně zvolené vkusné barevné kombinace a zvolený materiál dodá italské kuchyni specifickou jednoduchost, funkčnost, nadčasovost, originalitu a atraktivnost. Pokud budeme mít prostor spojený s obývacím pokojem či předsíní je vhodné tyto prostory sjednotit do jednotného italského stylu. Budeme mít potom z těchto prostor velmi příjemný pocit jak při samotné přípravě a zpracování pokrmů, ale i při jeho následné konzumaci či jen při chvílích strávených s rodinou či přáteli.