Pod pojmem moderní krby se mohou chápat biokrby či elektrické krby, ale mohou to být i klasické krby s moderním designem. Biokrby a elektrické krby jsou moderním doplňkem domácností, které nevyžadují vlastní komína, a nemusíte se starat o popel či kouř z paliva. Jde o samostatné produkty, které můžete také umístit na jakékoliv místo v kterékoliv místnosti. Je to moderní, pohodlný a efektivní způsob, jak si dopřát pocit a atmosféru ohně v krbu. Moderní krby však mohou být i klasické velké krby s moderním designem 21. století. Takové krby jsou minimalistické, s hladkými a čistými liniemi. Minimální nebo žádné zdobení a barevně jde také o velmi neutrální barvy jako bílá, šedá či béžová. Více inspirací najdete i v našich článcích.

Reklama
11 x krby a krbová kamna pro vaši inspiraci

11 x krby a krbová kamna pro vaši inspiraci

Krby a krbová kamna představují v našich domovech často výrazný či dokonce dominantní prvek obytného prostoru. Proto kromě technických parametrů sledujeme při výběru také vzhled. V nabídce jsou moderní i rustikální varianty pro všechny typy interiérů.

Krby v proměnách času

Krby v proměnách času

O tom, že získání ohně bylo pro lidstvo minimálně stejně důležité jako později vynález kola, knihtisku či penicilinu, asi není sporu. Slouží nám dodnes, navzdory skutečnosti, že po zavedení ústředního vytápění a elektrických a plynových rozvodů tradičnímu „ohništi“ mnozí předpovídali osud Neandertálců… Co se mění, je způsob, jakým docílit, aby oheň v naší domácnosti byl spíše dobrým sluhou, než zlým pánem.

Krby jako estetický doplněk

Krby jako estetický doplněk

Na rovinu – i když dnes můžete plnohodnotně vytápět krbem celý dům, je hlavním důvodem, proč si jej domů pořizujeme (bez ohledu na sezonu či další parametry), pohled na plameny a zvuk praskajících polínek. Podívali jsme se na nabídku na našem trhu a vybrali pro vás ty, které uspěly v naší redakční soutěži Mr. Krb.