Nábytek do dětského pokoje

Dětský pokoj je místem, kde mají děti svou jistotu, své zázemí, své království. Je důležité, aby se děti ve svém pokoji cítily bezpečně a pohodlně. Nábytek do dětského pokoje můžete vybírat spolu se svými dětmi. Měl by být bezpečný a praktický, o což se postaráte vy, ale zároveň zajímavý, trošku hravý (např. ve výrazných barvách), v tom vám mohou pomoci vaše děti. Je dobré, když nábytek do dětského pokoje je variabilní. Existují např. dětské postýlky, které můžete časem, když děti vyrostou, přetransformovat na klasickou postel nebo sedačku. Inspirace můžete najít i na našem portálu o bydlení.

Reklama
Milán 2016: 20 000 kroků po milánskem veletrhu

Milán 2016: 20 000 kroků po milánskem veletrhu

Milánský veletrh je každoroční přehlídkou toho nejlepšího z produkce předních nábytkářských firem – Salone del Mobile udává směr. Nicméně svět současného nábytku je tak eklektický, že jen těžko lze jednoznačně říci, kam… Přesto lze z letošního Milána vysledovat několik trendů, které přinášíme v obrazové galerii.

7 ideálních materiálů do dětského pokoje

7 ideálních materiálů do dětského pokoje

Pro děti chtějí rodiče zpravidla jen to nejlepší. Proto byste při výběru materiálů do jejich pokojíčku neměli dělat příliš velké kompromisy. Je pravdou, že dětské pokoje procházejí proměnou častěji než ty „dospělácké“, takže je logické, že nechcete za vybavení příliš utrácet. Pokud však zvolíte neutrální základ, který dítě provede od prvních krůčků až na vysokou, můžete si dovolit připlatit za kvalitu.

8 tipů do dětského pokoje

8 tipů do dětského pokoje

Dětský pokoj se vymyká z běžných řešení interiérů Funkčnost a ergonomie jsou důležitými parametry, ale musí být podřízeny nápadům, hravosti a principu, že všechno, co dětem do pokoje vložíte, musí mít vliv na to, jak budou přemýšlet, tvořit, hrát si. Postel může být domem, pokoj hřištěm nebo městem. Je však potřebné myslet na to, jak jednoduché je překročit hranice rozvoje fantazie a sklouznout ke kýči, který víc omezuje, než podněcuje.

Feng shui a dětský pokoj

Dětský pokojík patří z hlediska feng shui mezi místnosti, se kterými je nejvíce starostí. Musí totiž splňovat tři základní funkce najednou; slouží na spaní i odpočinek, hry a zábavy, ale také učení. Vzhledem k tomu, že dětské pokoje nejsou často příliš prostorné, pak je opravdu nasnadě otázka: „Mají si kde hrát?“