9 nejčastějších otázek při výběru infrasauny

9 nejčastějších otázek při výběru infrasauny

02. 10. 2018 Sdílet

Jste milovníkem saunování? Potom je infrasauna pro vás to pravé ořechové! Připravili jsme pro vás odpovědi na nejčastější otázky při výběru infrasauny. Dopřejte si zdravý odpočinek i u sebe doma!

Co je to infrasauna?

Infrasauna je uzavřená dřevěná kabina v interiéru pro jednu až dvě osoby, která má v sobě různé typy zářičů. Ty vyzařují vlnění, resp. infračervené záření, které prohřívá vaše tělo až 4 cm pod povrchem. Infrasauna je napájena elektrickým proudem ze zásuvky.

Kolik infrasauna spotřebuje energie?

Infrasauny mají velmi nízkou spotřebu elektrické energie. Na jejich provoz potřebujete pouze 230 V zásuvku a jeden saunovací cyklus v kabině pro dvě osoby vás bude stát průměrně 6 Kč.

V čem jsou mezi infrasaunami rozdíly?

Největší rozdíl mezi infrasaunami je v jejich kapacitě a vybavenosti zářiči a doplňky. Drobným rozdílem je pak např. směr otevírání dveří či sklo výplně. Cenu také ovlivňuje velikost kabiny, vnější rozměry, počet a typ topidel, příslušenství a osvětlení.

FOTO HORNBACH

FOTO HORNBACH

S jakými typy zářičů se vyrábějí?

Uvnitř infrakabiny jsou umístěna topidla. Infračervená topidla se takřka ihned zahřívají až na teplotu 500 stupňů Celsia. Na tělo zároveň pozitivně působí i jejich světlo. Karbonový typ se postupně zahřívá až na 170 stupňů Celsia. V rámci cyklu jede na plný výkon cca 15 minut. Topidla, která se zahřívají až na 300 stupňů Celsia a jsou umístěny za ochrannou mříží, jsou topidla keramická.

Co všechno budete potřebovat k instalaci?

Infrasaunu vybalíte z krabice a podle přiloženého návodu jednoduše sestavíte. Infrasauna se totiž skládá ze systému hotových panelů, které v sobě mají zabudováno vše potřebné. Nakonec propojíte konektory a můžete se začít saunovat.

FOTO HORNBACH

FOTO HORNBACH

Jaké má infrasauna účinky?

Ač saunovací cykly v infrasauně nejsou pro organismus tak náročné jako ve finské sauně, je lepší poradit se s lékařem, jestli nemá vaše tělo nějaká omezení, které by vám saunování mohlo znepříjemnit. Teplo v infrasauně proniká hluboko a účinkuje až v podkožní tukové tkáni. Uvolníte tím napětí, ulevíte nataženým svalům, křečím a bolavým kloubům. Při teplotě 38 až 48 stupňů je tělo ušetřeno vysoké zátěži a oproti pobytu ve finské sauně i teplotnímu šoku.

Jak se správně saunovat?

Výhodou infrasauny je, že se můžete saunovat téměř okamžitě po příchodu domů, protože infrasauna nepotřebuje téměř žádný čas na zahřátí. Do sauny choďte osprchovaní a usušení. Sebou si vezměte tři ručníky – jeden na sezení, jeden pod nohy a jeden na otírání.

FOTO HORNBACH

FOTO HORNBACH

Jeden cyklus trvá 15 – 40 minut a v infrasauně by měla být teplota 40 – 60 stupňů, což je také maximum, které ze zářičů dostanete. Saunovací cyklus si můžete zkrátit předčasným vypnutím zářičů, které budou postupně chladnout. Na konci cyklu otevřete dveře a dejte svému organismu čas na to, aby se pomalu aklimatizoval.

Jaké příslušenství dokoupit?

Některé komponenty, jako jsou např. mp3 přehrávače, rádia, Bluetooth připojení či podlahové topení, patří u některých typů infrasaun k základnímu vybavení. Pobyt v infrasauně si ale můžete zpříjemnit zakoupením dalších doplňků. Ionizátory obohatí vzduch, uvolní dýchací cesty a podpoří prokrvení pokožky. Vonné esence blahodárně působí na organismus, peelingové soli zase odstraňují nečistoty a odumřelé buňky.

FOTO HORNBACH

FOTO HORNBACH

Jak o infrasaunu pečovat?

Pokud jste si zakoupili infrasaunu bez povrchové úpravy, tak dřevo z venkovní strany natřete tvrdým olejovoskem, který má dobré izolační vlastnosti. Z vnitřní strany je dobré dopřát dřevu parafínové oleje, které jsou vhodné jako impregnace proti vlhkosti a skvrnám.

Jednou za čas je potřeba celou saunu vydrhnout jádrovým mýdlem.

A až se pořádně prohřejete, přečtěte si nové návody a tipy na našem HORNBACH blogu.

Zdroj: PR článek společnosti HORNBACH

Kategorie: Novinky
Tagy: infrasauna
Sdílejte článek