Dětské kolo by nemělo být jen zmenšeninou dospělého

Vést děti ke sportu je v dnešní době čím dál těžší. Je totiž spousta lákadel, která pro nejmenší vypadají daleko zajímavěji než se někde plahočit a fyzicky namáhat. Chcete-li boj proti tabletům, počítačům a chytrým telefonům vyhrát, kupte svým dětem kvalitní kolo, které si zamilují.

Většina výrobců tvoří dětská kola tím způsobem, že prostě udělají zmenšeninu dospělácké verze. Takhle by to ale být nemělo. Správné dětské kolo by mělo být lehké, uzpůsobené malému tělíčku. A přesně na to se snaží zaměřovat anglický výrobce Frog.

zdroj Cyklospeciality

zdroj Cyklospeciality

Kola určená skutečně dětem

S nápadem vyrábět dětská kola skutečně pro děti přišel majitel anglické firmy FROG BIKES. Sám má totiž dvě děti a došel ke zjištění, že většina kol na trhu jim prostě nevyhovuje. Časem objevil spoustu dalších lidí sdílejících jeho názor a byznys mu kvete dodnes. Má totiž v mnohém pravdu. I váš potomek by jistě ocenil lehké dětské kolo.

Rozdíly poznáte na první pohled

V čem jsou dětská kola Frog tak zázračná? Hlavním rozdílem je nižší váha, díky čemuž se dětem lépe jede, a to zejména při delších cestách nebo větším převýšení. Nízkou váhu ovšem ocení i rodiče – tehdy, když dítě odmítne dál pokračovat a kolo pak musí nést rodič.

zdroj Cyklospeciality

zdroj Cyklospeciality

Dalším rozdílem je pozice sedla. Děti mají kratší dosah než dospělí a potřebují kratší rám. Zároveň se jim více hodí užší řídítka, Frog je optimalizuje na šířku vyhovující věkovému rozpětí u konkrétního modelu. Jiný je rovněž Q faktor, tedy horizontální vzdálenost pedálů od sebe, což většina výrobců u nás vůbec neřeší. Q faktor 27 – 36 mm přitom dětem usnadňuje šlapání.

I v ČR se dají anglická kola sehnat

Nevěříte, že je rozdíl mezi dětskými koly Frog a výrobky jiných značek tak patrný? Pak není nic jednoduššího než vzít za ruku dítě a jít si to do prodejny vyzkoušet. V ČR prodává kola Frog například síť prodejen CykloSpecality.cz. Jejich pobočky najdete v Brně, Praze a Hradci Králové.

ZDROJ: PR článek firmy Cyklospeciality

Komentovat