Fascinující prezentace novinek Siemens na veletrhu IFA 2018

12. 09. 2018 Sdílet

Značka Siemens koncipovala svoji výstavní plochu na letošním veletrhu IFA v Berlíně jako “propojenou metropoli Siemens City”. Mohli jste se projít kolem výkladních skříní, které osvětlovaly pouliční lampy, nebo billboardů a moderních míst, kde to žilo. Hlavními hrdiny tohoto urbanistického představení byly špičkové inovace a neustále se rozvíjející digitální eko-systém s chytrými spotřebiči.

Hvězdy Food Courtu: populární kuchař Nelson Müller i nová varná deska

Nepřehlédnutelnou novinkou v „restaurační části“ byla indukční varná deska Siemens freeInduction Plus, která nastavuje zcela nové standardy, pokud jde o flexibilitu a zážitek z vaření. Díky modulární indukční technologii se deska automaticky přizpůsobuje potřebám kuchaře. Celkem 56 oválných mikro-induktorů automaticky zjistí pozici a tvar nádobí a aktivuje se pouze v případě, kdy je výkon potřeba. Nastavení dynamicky následuje pohyb hrnců a pánví tak, jak s nimi pohybujete po ploše desky, a automaticky přenáší původní nastavení na novou pozici. Deska je široká 90 cm a najednou je na ni možné libovolně umístit a přemisťovat až 6 hrnců nebo pánví různých velikostí a tvarů. Barevný dotykový 6,2-palcový TFT displej a elegantní světelné lišty activeLight zaručují intuitivní používání.

Světelné lišty po stranách desky podtrhují prvotřídní design a zároveň poskytují vizuální zpětnou vazbu během vaření – pomocí různých barev uživatele informují o požadovaných krocích a aktuálním dění na desce. Dalším praktickým prvkem je funkce cookConnect, která umožňuje vzájemnou komunikaci desky s odsavačem par tak, že fungují v naprostém souladu. Nelson Müller, německá kuchařská a televizní hvězda, každý den názorně ukazoval, jak intuitivní a dynamické je vaření s touto inovativní varnou deskou z exkluzivní řady iQ700 studioLine. Na našem trhu bude model EZ977KZY1E k dispozici v průběhu listopadu 2018.

Siemens EQ.9 plus connect

Siemens EQ.9 plus connect

Návštěvníci se mohli zastavit také v „kavárně“, prohlédnout si nové automatické kávovary Siemens a vychutnat si některý z lahodných kávových nápojů. Hlavní novinku zde představoval plně automatický kávovar EQ.9 plus connect s technologií Home Connect, který nabízí širokou škálu kávových specialit z celého světa jediným dotykem tlačítka na velkém barevném TFT displeji nebo v aplikaci na tabletu či mobilním telefonu. Kávovar EQ.9 plus kombinuje stylový design s dokonalou funkčností a inovativními komfortními prvky a je určený pro ty, kteří hledají něco mimořádného. Nová spařovací jednotka a systém sensoFlow s technologií iAroma garantují maximální aroma díky stále ideální a konstantní teplotě spaření. Kávovar má k dispozici dva oddělené zásobníky na kávu a dva mlýnky. Vybírat můžete ze dvou variant designu kávovaru: s černým čelním panelem nebo nerezovým s úpravou proti otiskům prstů. Všechny nové modely se dokonale hodí do moderních kuchyní a na našem trhu budou k dispozici od listopadu 2018.

Svěží monument: černá chladnička v exkluzivním designu

Další části nazvané „Fresh quarter“, zelené oáze města Siemens City, dominovala nová kombinovaná chladnička s mrazničkou v exkluzivním černém designu a s technologií Home Connect. Díky čelní části z černého skla, čistému architektonickému designu a nenápadným ovládacím prvkům posouvá laťku stylového designu zase o kus výše. Dva ovládací dotykové displeje jsou ukryté v šikmých panelech dvířek, které nemají žádné rukojeti. Pokud jsou ovládací panely vypnuté, nejsou vůbec vidět. Zobrazují se až ve chvíli, kdy je aktivujete. Čistý design tak nenarušují žádná madla ani ovládací prvky. Když ale potřebujete zkontrolovat vnitřní teplotu, nemusíte kvůli tomu dvířka otevírat. Tato novinka navíc nabízí mimořádný objem pro chlazené i mrazené potraviny, profesionální systémy chlazení, včetně speciální zásuvky hyperFresh premium 0 °C s možností upravit teplotu a vlhkost, i konektivitu. Přes telefon nebo tablet je tak možné například cestou na letiště přepnout chladničku do prázdninového režimu nebo naopak cestou z velkého nákupu spustit funkci super Mrazení. Inovované je také osvětlení, které tvoří neuvěřitelných 39 LED diod (oproti běžným zhruba osmi pro spotřebiče této velikosti). V Čechách a na Slovensku bude model KF86FPB2A k dispozici v první polovině roku 2019.

Siemens chladnička KF86FPB2A

Siemens chladnička KF86FPB2A

Na veletrhu IFA se představily také nové prémiové modely vestavných chladniček Siemens s technologií Home Connect. Zároveň byla prezentována inovativní zóna hyperFresh premium 0°C s přesnou regulací vlhkosti ve třech úrovních a prémiové LED osvětlení vnitřního prostoru chladniček. Uvnitř chladniček tak najdete efektní světelné proužky a osvětlená je nově také 0 °C zásuvka. Vylepšená polička Easy Access pak zaručuje ještě lepší manipulaci s uloženými potravinami. Design prémiových chladniček řady studioLine obohatily prvky z černého nerezu na dvířkách, zásuvkách i poličkách. Nové modely vestavných chladniček se začnou na našem trhu objevovat v první polovině roku 2019.

Módní inspirace a špičková péče o prádlo

V části nazvané „Fashion Studio“ si návštěvníci IFA denně užívali módní přehlídky ve spolupráci se značkou JOOP! Obdivovali prémiovou módu i domácí spotřebiče Siemens, které umožní uchovat krásu a hodnotu nejen těchto oděvů. Jedním z nových špičkových spotřebičů je kombinovaná pračka se sušičkou iQ500, která zvládne dokonale vyprat a usušit až 6 kg prádla v jednom cyklu a zároveň je vybavena automatickým systémem dávkování pracího prostředku i-Dos i technologií Home Connect. Na našem trhu bude model WD4HU640EU k dispozici na začátku roku 2019.

kombinovaná pračka se sušičkou iQ500

kombinovaná pračka se sušičkou iQ500

Na veletrhu byly vystavené také designově atraktivní modely pračky a sušičky řady avantgarde s těmi nejmodernějšími funkcemi. Ovládají se jako chytré telefony pomocí 5palcového, barevného, dotykového displeje, který se nachází na zkoseném ergonomickém panelu. Dalším charakteristickým designovým prvkem jsou modře podsvícená dvířka zapuštěná do přední části spotřebiče tak, že při zavření vůbec nevystupují do prostoru. Modře podsvícený prstenec okolo dvířek a nastavitelný způsob svícení na první pohled informují o stavu programu. Modely avantgarde mají bubny s vnitřním osvětlením a mimořádnou kapacitou 10 kg (pračka) a 9 kg (sušička) prádla i nejmodernější technologie jako systém automatického dávkování pracího prostředku i-Dos nebo inteligentní čisticí systém kondenzátoru i filtrů sušičky. Také modely avantgarde je možné ovládat a kontrolovat na dálku pomocí mobilního telefonu nebo tabletu s aplikací Home Connect. Pračka (WM14U840EU) i sušička (WT47X940EU) jsou už nyní na našem trhu dostupné.

Spolupráce domácích spotřebičů s navigací automobilu nebo fitness hodinkami

V části zaměřené na konektivitu se mohli návštěvníci podívat na názorné a působivé ukázky možností, které chytré spotřebiče nabízejí. Konkrétní příklady představily život, který šlape jako hodinky díky chytrým technologiím a digitální konektivitě. Jednalo se nejen o hlasové ovládání a svět receptů, ale také rozpoznávání potravin a jejich automatické objednávání. Pracuje se také už na inteligentní formě mobility. Blíží se doba, kdy bude možné zkombinovat potřeby nakupování s navigačními systémy ve vozech. Už nyní může být následující scénář realitou: konec pracovního dne, máte hlad, aplikace Home Connect vám na telefonu doporučí recept. Díky integrovaným kamerám v chladničce si zkontrolujete, které ingredience vám doma chybí, a aplikace přidá chybějící suroviny do nákupního seznamu. V budoucnu ho rovnou předá navigačnímu systému automobilu, který vypracuje tu nejlepší nákupní trasu, to znamená cestu na jednu stranu co nejblíže domovu, na druhou stranu zváží individuální přání uživatele – například jestli nakupuje raději ve velkých supermarketech nebo v menších specializovaných prodejnách. Chladnička už během nakupování sníží teplotu a poradí, kam nakoupené potraviny uložit, aby vydržely co nejdéle. A pokud je to pro daný recept potřeba, trouba se automaticky předehřeje.

V následujících přibližně dvou letech se můžeme těšit také na inteligentní plánování výživy. Kuchyňské spotřebiče budou spolupracovat s fitness aplikacemi a společně pomohou zákazníkům zůstat ve formě, dosáhnout stanovených cílů nebo zajistit vyvážený životní styl. Pokud například chytré hodinky zjistí, že výkon zaostává za stanoveným plánem, navrhne Home Connect prostřednictvím digitální kuchařky lehčí alternativu namísto plánované vepřové pečeně. A nejde jen o spotřebu kalorií. Fitness hodinky mohou zjistit nedostatek nebo špatnou kvalitu nočního spánku, předat informaci kávovaru a ten po probuzení nabídne trochu silnější ranní cappuccino.

Aktualizace udržují domácí spotřebiče stále na špici

„Chytré domácí spotřebiče nezůstávají stále ve stejném stavu, jako když byly uvedené na trh. Po celou dobu své životnosti se díky aktualizacím aplikace Home Connect dále vyvíjejí a neustále vylepšují,“ říká Radka Petrášková, Head of Marketing CZ&SK, BSH domácí spotřebiče s.r.o., která na českém trhu nabízí domácí spotřebiče značek Siemens, Bosch, Gaggenau a Constructa. „V současné době jsme jediným poskytovatelem kompletní řady chytrých domácích spotřebičů a máme zdaleka největší portfolio partnerů na trhu. Nabízíme už více než 80 modelů spotřebičů s technologií Home Connect a celosvětově jsme prodali více než milion produktů s touto technologií,“ dodává.

Více informací na: www.siemens-home.bsh-group.com/cz

Kategorie: Novinky
Tagy: automatické kávovary chytré spotřebiče IFA kombinované chladničky Siemens varné desky veletrhy
Sdílejte článek