KB96NADD0
Zdroj: Siemens

Inovativní technologie, konektivita a výjimečný design: Značka Siemens představila chytrá řešení pro inteligentní domácnost

16. 09. 2023 Sdílet

Značka Siemens představila konektivitu v kuchyni už před více než deseti lety. Jako průkopník v oboru dlouhodobě pracuje se senzorovými technologiemi, chytrými programy i sofistikovaným designem. Na veletrhu IFA letos značka představila své nejnovější modely pod mottem „Gardens of Intelligence“: od umělé inteligence v kuchyni až po chytrá řešení ve vestavných spotřebičích. Novinky byly předvedeny i v akci během několika kuchařských a diskusních show.

Srdce stánku Siemens tvořila inteligentní kuchyně: prostředí, které členům domácnosti pomáhá optimalizovat jejich každodenní úkoly, obohacuje jim život a umožňuje žít udržitelněji. Tvoří ji totiž celý (eko)systém spotřebičů, jejichž design spolu ladí stejně dokonale jako jejich digitální aplikace. Flexibilní ovládání je umožněno díky aplikaci Home Connect, jak mohli návštěvníci vidět při kuchařských show v průběhu celého veletrhu.

Trouba rozpozná, co je uvnitř

První aplikaci umělé inteligence představila značka Siemens už loni, a to senzor stupně upečení v nové troubě iQ700 s integrovanou kamerou. Dalším krokem je nyní nová funkce – rozpoznávání jídel. Umělá inteligence už umí rozpoznat přibližně 40 různých pokrmů, jako je pizza nebo lasagne. Využívá k tomu integrovanou kameru v troubě. S její pomocí pak spotřebič navrhne optimální způsob přípravy, aby pečení bylo ještě jednodušší než kdy dříve.

Bezstarostné vaření s přesným stupněm teploty

Další letošní novinkou je varná deska s přesnou regulací teploty ve stupních celsia. Místo toho, abyste nastavovali stupeň výkonu spotřebiče, můžete si poprvé zvolit přesnou teplotu stejně, jako je tomu u pečicí trouby. Díky tomu je možné například snadno rozpustit čokoládu, aniž by hrozilo její spálení.

Palačinky nebo steaky připravíte dokonale díky smažicímu senzoru fryingSensor Pro, který automaticky hlídá, aby teplota v pánvi zůstala konstantní. Snadnou obsluhu a maximální podporu nabízí také nové chytré propojení varné desky a odsavačů par. Úroveň odsávání se přizpůsobuje automaticky, abyste se mohli plně věnovat přípravě jídla.

Nové extra prostorné vestavné chladničky

Revoluci na trhu představují nové vestavné chladničky ve velikostech XL a XXL. Ve spolupráci s kuchyňskými studii byl poprvé představený model o výšce 194 cm a šířce 75 cm (rozměry niky). Kromě mimořádného objemu tyto modely nabízejí také speciální zóny, kde zůstane ovoce, zelenina, ale i ryby a maso déle čerstvé.

IFA2023_Siemens_iQ500_XXL

Zdroj: Siemens

Spotřebiče pro každou domácnost

Značka Siemens našla chytrá řešení každodenních výzev i v mnoha dalších oblastech. Například nová pračka se sušičkou iQ700 řeší problémy s nedostatkem času i místa: v jednom cyklu lze dokonale vyprat a usušit až 6 kg prádla. Nebo nový plně automatický kávovar EQ900 plus se automaticky postará o dokonalé aroma a požitek z kávy. Jakmile si zvolíte druh zrnkové kávy a stupeň pražení, provede samostatně všechna příslušná nastavení, aby se plně rozvinuly všechny chutě.

Udržitelnost je součástí pokroku

Nová generace myček nádobí dokazuje, že „úroveň inteligence spotřebičů” Siemens vždy směřuje i k větší udržitelnosti. Sortiment modelů o šířce 60 cm byl rozšířen o výrazně energeticky účinnější myčky, které pocházejí z německého závodu v Dillingenu. V budoucnu budou hrát stále větší roli možnosti oprav a aktualizací, jako například vzdálená diagnostika a mnohem delší dostupnost náhradních dílů. Značka Siemens tak podporuje všechny, kteří chtějí méně plýtvat, a přispívat tím k větší ochraně klimatu ve svých vlastních domácnostech.

Maximální požitek z kávy i pohodlná údržba

Káva jako od baristy ve vaší oblíbené kavárně? S plně automatickým kávovarem EQ900 plus je to samozřejmost. Vychutnejte si tu nejlepší chuť a maximální pohodlí při údržbě díky revoluční funkci autoCalc’n Clean. Bez námahy, bez stresu a bez nutnosti zvládat náročné úkoly profesionálního baristy. Nový kávovar Siemens EQ900 plus nabízí vše, co si opravdový milovník kávy může přát.

Siemens je vedoucí značkou domácích spotřebičů v Německu (jak potvrdil Euromonitor), která stanovuje nové globální standardy, pokud jde o technologie, inovace i design domácích spotřebičů. Již více než 175 let je jméno Siemens symbolem dokonalých výkonů, kvality a spolehlivosti. Siemens řeší naléhavé výzvy spojené se změnou klimatu ekologicky inspirovanými výrobky a řešeními.

Kromě špičkových vestavných spotřebičů zahrnuje sortiment také volně stojící produkty z oblastí vaření, péče o prádlo, chlazení, mrazení i mytí nádobí, ale i kávovary. Technologie jsou vytvářené s cílem přinášet zákazníkům skutečnou přidanou hodnotu a na základě filozofie inteligentní kuchyně značky Siemens. Jejím cílem je optimalizovat úkoly v domácnosti tak, aby spotřebitelé mohli žít zdravěji a uvědoměleji, osvojit si nové kulinářské dovednosti a užít si svůj čas v hektickém světě. Od roku 1967 je značka Siemens součástí společnosti BSH Hausgeräte GmbH se sídlem v Mnichově.

Více informací na www.siemens-home.bsh-group.com/cz.

Zdroj: PR článek společnosti Siemens

Kategorie: Novinky
Tagy: chytrá domácnost chytré spotřebiče Od partnerů
Sdílejte článek