Jak dosáhnout akustického komfortu ve svém bytě?

Pokud svůj byt teprve kupujete, dbejte zvýšené pozornosti při prověřování zásad akustiky. Nechte si ještě před podepsáním kupní smlouvy změřit vzduchovou neprůzvučnost. V některých případech je to sice náročnější, protože je potřeba zpřístupnit okolní byty, ale pomůže vám to vyřešit nemalé problémy, které můžete u prodejce ihned reklamovat.

V případě, že jste byt již koupili a po jeho zabydlení zjistili, že nesplňuje normou nastavené parametry zvukové neprůzvučnosti, využijte modrou akustickou sádrokartonovou deskou od společnosti Rigips.

zdroj Rigips

zdroj Rigips

Konstrukce opláštěné touto deskou tlumí hluk z ulice i ze sousedních místností. Jsou lehké a zaberou jen několik centimetrů, takže nedochází ke zmenšení obytného prostoru. Desky jsou univerzální a lze je použít na vnitřní příčky, předstěny i podhledy. Navíc díky impregnaci jsou vhodné i do vlhkého prostředí, a tak není problém ani s odhlučněním koupelny či WC. Modrá akustická sádrokartonová deska vám zajistí akustický komfort v jakémkoliv pokoji vašeho bytu. A dopomůže vám ke zlepšení ovzduší, protože obsahuje technologii Activ´Air. Ta trvale odstraňuje formaldehyd ve vnitřním ovzduší po dobu minimálně 50 let, a to až o 70 %.

Pokud chcete vědět, jak dobře bude váš dům nebo byt po úpravě izolován od nepříjemných ruchů, vyzkoušejte interaktivní aplikaci dBstation. Více informací naleznete na webových stránkách www.rigips.cz.

Komentovat