Jak vybrat pelíšek pro vašeho čtyřnohého miláčka?

Jak vybrat pelíšek pro vašeho čtyřnohého miláčka?

17. 09. 2018 Sdílet

Každý dobrý majitel chce, aby se jeho pejsek měl jako v bavlnce. Krmí ho tím nejlepším, co si může dovolit, stará se o něj a vytváří mu kvalitní zázemí. Z toho důvodu jste nejspíš také začali číst tento text. Jak vybrat pejskovi pelíšek, v němž se bude cítit opravdu dobře?

Spousta majitelů vybírá zejména očima. V obchodě či přes internet vyhledávají takové pelíšky pro psy, které se budou hodit do jejich chodby či obývacího pokoje. Ne že by nedbali na pejskovo pohodlí. Přečtou si, z čeho je pelech vyrobený, a zajímají se o veškeré jeho vlastnosti. Nakonec ovšem vezmou ten, který by se nejvíc zamlouval jim, nikoliv jejich mazlíčkovi. A to je velká chyba.

zdroj BAV

Zamyslete se, co má rád váš pejsek

Záleží na rase, ale především na zvycích a způsobu vychování. Někteří pejsci rádi polehávají na zemi. V takovém případě vybírejte spíš tvrdší pelechy pro psy. Pak jsou zde ale naopak tací, co se velmi rádi uvelebí ve vaší posteli. Těm se budou zamlouvat měkoučké pelíšky. Menší plemena mají také tendenci více hledat bezpečí, proto se hodí varianty s okrajem.

zdroj BAV

Nezapomeňte na místo určení

Je rozdíl, zda sháníte pelíšek do chodby či obývacího pokoje. Ve druhém případě budete chtít nějaký stylový, klidně třeba semišový. V prvním půjde o praktičnost. Na chodbě může být mokro či bláto od bot, takže skvěle poslouží potahy z eko kůže či polyesteru, které otřete mokrým hadříkem. Výbornou záležitostí jsou rovněž potahy, co se dají sundat a vyprat v pračce.

Nezapomeňte na rozměry

V některých e-shopech najdete přímo kategorie pelíšků pro velké psy nebo naopak pro malé. Vždycky tam však mívají napsané rozměry. Můžete tedy prozkoumat, v jaké poloze váš mazlíček spává, a trochu jej změřit. Příliš malý pelíšek je vždycky problém, koupě velkého však ne. Když ho vystelete dekou a měkkými polštáři, bude se v něm i malý pejsek cítit příjemně.

Mimochodem víte, že existují také cestovní psí pelíšky – takové spacáky pro čtyřnohé kamarády? Tohle a mnohem více zajímavého se dozvíte na infopes.cz.

ZDROJ: PR článek společnosti BAV, spol. s.r.o.

Kategorie: Novinky
Tagy: pelechy pro psy. pelíšky
Sdílejte článek