Jak vybrat realitní kancelář, když jste prodejce nemovitosti?

Jak vybrat realitní kancelář, když jste prodejce nemovitosti?

28. 06. 2018 Sdílet

Výběr realitní kanceláře je vždy specifický úkol, který musí splňovat veškeré vaše nároky. Ještě důležitější pro vás však realitní kancelář bude v případě, kdy byt, dům nebo jinou nemovitost prodáváte. Jak se nenapálit a co po realitní kanceláři požadovat, když jste v roli prodejce a hledáte vhodného kupce?

Na začátku se výběr realitní kanceláře může zdát snadný, postupem času však zjistíte, že ne každá společnost nabízí vše, co byste čekali. S výběrem si dejte opravdu načas, jelikož je to jeden nejdůležitějších kroků při prodeji nemovitosti. S dobrou realitní kanceláří může prodej bytu, domu či jiné nemovitosti proběhnout rychle a ke spokojenosti všech stran.

Pověst realitních kanceláří je poškozena mnoha podvodníky, kteří se v této oblasti vyskytují. Původem může být i to, že je tato živnost ještě stále volná a může ji provozovat kdokoliv bez vzdělání v daném oboru. Obecnými radami při výběru realitní kanceláře je zaměřit se na recenze dané společnosti, komunikaci se zaměstnanci a zázemí společnosti.

U realitních kanceláří se zaměřte v případě, že nemovitost prodáváte, nikoliv kupujete, na to, zda má svůj vlastní tým odborníků, kteří se budou vaším prodejem zabývat. Důležité je především právní oddělení, které zajišťuje sepisování smluv. Dobrá realitní kancelář zajišťuje každému klientovi smluvní dokumentaci na míru. Zajímejte se také o to, jak se realitní kanceláři daří a jak hospodaří. Ptejte se také na pojištění odpovědnosti, které by mělo být pro každou realitní kancelář samozřejmostí. Dobrým vodítkem je také rozsah služeb, které je vám realitní kancelář schopna zajistit za provizi, kterou si od vás za prodej bytu, domů či jiné nemovitosti vezme.

Vyžadujte pro prodej nemovitosti vysoký standard. Jedině tak budete s prodejem spokojeni.

ZDROJ: PR článek společnosti Edox reality, s.r.o.

Kategorie: Novinky
Tagy: prodej bytu prodej nemovitosti realitní kancelář
Sdílejte článek