Krb a komín v jednom! Řešení, které v krizi oceníte!

Krb a komín v jednom! Řešení, které v krizi oceníte!

21. 09. 2020 Sdílet

Kvalitní komín napojený na záložní otopnou soustavu v podobě krbové vložky na kusové dřevo je něco jako pojištění. Vlastně ho nemusíte ani používat, ale v případě nouze budete vděční, že jste se do něj rozhodli investovat. Nicméně pokud za komín již peníze vydáte, určitě ho nenecháte ležet ladem. Sálavé teplo vycházející z krbové vložky je ostatně nejpříjemnější forma vytápění vůbec.

Společnost Schiedel, nabízí v tomto ohledu jednoduché a bezstarostné řešení v podobě monolitického komínového systému se zabudovanou krbovou vložkou Schiedel Kingfire. Ten v sobě spojuje nejen nejmodernější výkonná kamna na kusové dřevo, ale i nejkvalitnější komínové těleso Absolut, které je jako jediné na našem trhu certifikované i pro pasivní stavby. Výhodou systému je zejména velmi rychlá výstavba. Celý systém se totiž vyrábí na míru každé stavbě a na stavbu je dovezen vcelku. Samotná instalace je tak otázkou minut. Jediným předpokladem pro úspěšnou realizaci je přítomnost jeřábové techniky, bez které betonový monolit nejde vztyčit.

Komínový systém Kingfire

Komínový systém Kingfire se na stavbu doveze vcelku a pomocí jeřábu se ukotví na připravené podloží. Foto Schiedel

krbová vložka

Systém monolitického komínového systému Kingfire s integrovanou krbovou vložkou je vhodný i do menších prostor. Vzhledem zabudování krbové vložky přímo v komínovém tělese zabírá zhruba polovinu plochy, než verze samostatné zděného komína a volně stojících kamen. Foto Schiedel

Pokud investujete do záložního zdroje tepla, vězte, že budete lépe spát. Ostatně žádné výpadky energií od cizích dodavatelů, vás již trápit nebudou. Navíc uděláte dobře i z hlediska ekologie. Budete využívat lokální, obnovitelnou a levnou surovinu, které máme v současné době v České republice dokonce nadbytek.

Kategorie: Novinky
Tagy: komínové systémy krbová vložka
Sdílejte článek