Na co se zaměřují kupující při prohlídce domu

Na co se zaměřují kupující při prohlídce domu

26. 09. 2018 Sdílet

Při prodeji domu je nutné dbát na jeho dobrý technický stav, inzerát o skutečném stavu nemovitosti a také realitě odpovídající fotografie. Podívejte se na další důležité tipy, které vám pomohou dům prodat a nedat kupujícím možnost najít na prodávaném domě vady nebo nedostatky.

S kým na prohlídku

Většina kupujících si prohlíží dům s partnerem, každý má totiž jiné preference, jiné otázky a muže většinou zajímá technický stav domu, ženy pak vybavenost v okolí a vzhled domu. V případě, že prodáváte dům a nejste v tom zběhlí, tak je ideální obrátit se na realitní kancelář, která nabízí komplexní služby a prodej domu vám ulehčí. Zároveň můžete využít služeb realitního makléře, který může být na prohlídce s vámi a zodpovědět za vás veškeré dotazy kupujících.

Informace z inzerátu

V případě, že se vám někdo ozval na inzerát o prodeji domu, tak mu před prohlídkou připomeňte psané skutečnosti. O jaký dům se jedná, jakou má velikost, zda je vybaven, v jaké části většího města nebo ve vesnici se nachází a upřesněte si co nejvíce podrobností. Tím, že v inzerátu popíšete skutečný stav nemovitosti, tak si ušetříte trapné chvilky na osobní prohlídce a také naštvání nebo zklamání kupujících. Nezapomeňte také na fotografie, které mohou být i profesionální, ale vždy by měly odpovídat skutečnosti.

Technický stav nemovitosti

Jednou z nejdůležitějších informací, na kterou se kupující ptají, je technický stav nemovitosti. Zda je prodávaný dům rekonstruován, jakým způsobem rekonstrukce probíhala, zda jsou nová nebo stará okna, typy podlahy, rozvody elektřiny, vody, plynu a také odpadů. Kupující se často zajímají, jestli je u domu kde parkovat, zda je dům podsklepený, zda má půdu a popřípadě jestli je zateplený. Odpovídejte podle pravdy a nebojte se říct i malé nedostatky domu, které však ihned můžete převážit jeho výhodami.

Vybavení a vzhled domu

Ihned po technickém stavu řeší kupující vybavení domu a jeho vzhled. Otázkou je rozmístění místností, zda je koupelna společná s toaletou a popřípadě jaká je občanská vybavenost v okolí. Při prodeji domu je dobré zmínit také to, jestli dům prodáváte i se spotřebiči na fotkách nebo jako nevybavený.

Náklady na provoz

Neméně důležitou součástí prodeje domu je vědomí, jaké náklady na provoz jste vynaložili. Kupující se vás tak mohou ptát na měsíční, ale také na roční náklady spojené s bydlením. V některých případech není na škodu ukázat klidně vyúčtování a tímto vstřícným krokem potvrdit, že je možné bydlet ve vlastním a spotřebovat minimum elektřiny a vody. Klidně se o tomto poraďte se svým realitním makléřem, který vám pomáhá dům prodat.

ZDROJ: PR článek společnosti Edox reality, s.r.o.

Kategorie: Novinky
Tagy: prodej domu prohlídky nemovitostí reality
Sdílejte článek