Nová krev z řady Romotop DYNAMIC

Nová krev z řady Romotop DYNAMIC

20. 07. 2020 Sdílet

Ekonomická náročnost provozu a ekologie spalování paliva patří v dnešní době k bezesporu nejdůležitějším aspektům, kterými posuzujeme všechna zařízení, určená k vytápění našich obydlí. Proto byl při vývoji kladen důraz na každý detail konstrukce.

Úplnou novinkou v sortimentu Romotop je řada DYNAMIC 3G, určená pro sálavé vytápění pomocí výměníků nebo akumulačních tahových systémů.

Všechny kamnové vložky Dynamic 3G jsou v základním provedení bez hrdla pro odvedení spalin, které si zákazník ve spolupráci s kamnářem vybere, podle způsobu zamýšleného vytápění. Romotop nabízí svým zákazníkům široké spektrum možností odkouření, jako je litinová natáčecí kopule, napojení přes teplovzdušný výměník nebo klasická litinová příruba. U každého z těchto napojení musí být za odkouřením instalovaný výměník, protože samotná kamnová vložka nesmí být napojena přímo na komín z důvodu vysoké výstupní teploty.

kamnové vložky Dynamic 3G

Nováček v řadě DYNAMIC snese díky robustní konstrukci a použití těch nejkvalitnějších materiálů bez újmy velmi velkou zátěž. Nadstandardní tloušťka (až 8mm) jemnozrnné oceli se zvýšenou pevností, v kombinaci se spalovací komorou bez roštu tvoří jako celek bezkonkurenční kamnové vložky Dynamic 3G.

Důležitou částí kamnových vložek jsou dveře, které jsou jak v rovném, tak i v rohovém provedení osazeny dvojsklem pro nejoptimálnější prostup tepelné energie. Pokud situace nedovolí použít standardní otevírání, je možné u všech modelů jednoduše změnit otevírání na opačnou stranu. Čištění vnitřního prostoru mezi skly u rohového provedení je velmi praktické a snadné, kdy lze vnější skla elegantně otevřít. Tento systém má firma Romotop patentově chráněn.

Jelikož se v dnešní době staví domy nízkoenergetického nebo pasivní standardu, jsou všechny kamnové vložky Dynamic 3G opatřeny centrálním přívodem vzduchu (CPV), který přivádí vzduch do spalovací komory z exteriéru a tím nedochází ke spotřebě vzduchu v pobytové místnosti. Přívod veškerého vzduchu pro spalování se reguluje velmi jednoduše a intuitivně pomocí jednoho ovládacího prvku, přičemž tuto činnost lze přenechat automatické regulaci hoření, pro jejíž využití jsou krbové vložky připraveny.

kamnové vložky Dynamic 3G

Funkční design podtrhuje celkovou sílu kamnových vložek. Jemný a čistý design dveří vložek, který je doplněný speciálním kovovým potiskem nechá vyniknout plamenům uvnitř vložky. Jednotlivé ovládací prvky jsou provedeny z leštěné nerezi nebo lakované.

Bonusem k celé škále kamnových vložek firmy Romotop je možnost jejich doplnění o akumulační prstence Mammoth.

Zdroj: Romotop

Kategorie: Novinky
Tagy: kamna
Sdílejte článek