NOVINKA – šedo-bílý fasádní polystyren

NOVINKA – šedo-bílý fasádní polystyren

12. 05. 2020 Sdílet

Jak bílý, tak šedý polystyren má své výhody i nevýhody. Vývojáři se rozhodli využít výhody obou typů polystyrenu a vytvořit šedý polystyren, který je z lícové strany bílý.

ISOVER EPS GreyWall Sun Protect tak odolává slunečnímu svitu při aplikaci a současně dosahuje velmi dobrých tepelněizolačních vlastností.

A má ale i spoustu dalších výhod. Je vyráběn až do tloušťky až 300 mm a jako tvarovka tj. každá deska zvlášť (běžné desky se řezají z bloku), a proto jsou jednotlivé kuličky ještě lépe k sobě svařeny. Dosahuje zvýšené pevnosti v tlaku a tahu, to znamená, že ještě lépe odolá například průrazu. S tím pak souvisí také vysoká pevnost v ohybu a smyku, díky které lze tento polystyren použít i pro výrazně namáhané fasády. Tyto desky mají také nižší nasákavost, tedy vyšší odolnost proti působení vlhkosti i mrazu.

Vyrábí se se strukturovaným povrchem, a díky tomu se docílí lepší přídržnosti lepidel a stěrek, což se hodí, pokud chceme aplikovat na fasádu velké a těžké obklady, nebo provádět zateplení novostaveb bez kotvení hmoždinkami. Zářezy na rubové straně zase snižují průhyb polystyrenu vlivem rozdílů teplot mezi plochami.

Kategorie: Novinky
Tagy: Fasádní izolační desky zateplení fasády
Sdílejte článek