Refinancování láká, sazbu si lze zajistit až dva roky dopředu

18. 03. 2019 Sdílet

Velkým tématem trhu s bydlením je refinancování úvěrů, letos končí fixace více než 100 tisícům úvěrů. Stále silnější pozici v této oblasti hrají stavební spořitelny, které mohou konkurovat výhodnější úrokovou sazbou. ČMSS nově vylepšuje svou nabídku refinancování úvěrů – kromě zajímavé úrokové sazby lze refinancovat až 2 roky dopředu a zároveň získat spořicí smlouvu bez vstupního poplatku.

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) připravila vylepšenou nabídku úvěrů na refinancování jiných bank. „Kromě výhodné úrokové sazby je velkou výhodou rezervace budoucí úrokové sazby. Klient se nemusí na refinancování zaměřovat v posledních měsících před koncem fixace svého úvěru, novou sazbu si nyní může zajistit až dva roky dopředu. To může být při očekávání pozvolného růstu sazeb nejen velkým lákadlem, ale především značnou úsporou peněz,“ vysvětluje místopředseda představenstva ČMSS Jochen Maier.

Z celkového trhu s úvěry přitom stále větší porci získávají stavební spořitelny, které jsou v posledním roce levnější než hypoteční banky. „Loni jsme náš tržní podíl na celkovém trhu s úvěry na bydlení zvýšili z 8 na 10 procent,“ připomíná Jochen Maier. Kvůli novým regulacím přitom letos nedojde k nárůstu nových úvěrů, ještě větší roli tak bude hrát refinancování úvěrů z jiných bank. „Velkou výhodou stavebních spořitelen budou nižší úrokové sazby, nabídku na refinancování ale chceme vylepšit i v jiných oblastech,“ dodal.

ČMSS tak při refinancování nabízí úrokovou sazbu 2,49 %. Nově rovněž prodloužila termín pro zpracování refinancovaného úvěru – zatímco doposud bylo možné refinancovat úvěry rok před koncem jeho fixace, nově lze refinancovat až dva roky předem, a to za aktuálně platných podmínek. „Klienti tak mohou už nyní refinancovat úvěry, jejichž fixace končí za 2 roky,“ vysvětlil Jochen Maier. Stavební spoření spojené s refinancovaným úvěrem lze nově navíc uzavřít bez vstupního poplatku pro jakoukoli výši cílové částky.

Fixace úvěru na bydlení letos končí více než 100 tisícům českých domácností, v následujících letech budou čísla podobná.

Kategorie: Novinky
Tagy: refinancování stavební spořitelny uvery
Sdílejte článek