RENOLIT prodlužuje záruku na fólie EXOFOL

11. 07. 2018 Sdílet

O vysoké kvalitě okenních fólií RENOLIT se zákazníci přesvědčují již mnoho let. Neustále zdokonalovaná technologie a vývoj nových přirozeně autentických ražeb řadí firmu RENOLIT na samotnou špičku ledovce. Pro venkovní fólie RENOLIT EXOFOL PX byl před časem vyvinut speciální akrylát, který velmi efektivně vstřebává škodlivé ultrafialové záření.

Transparentní vrstva akrylátu chrání jak základ fólie, tak i barevný potisk na ní. Fólie RENOLIT EXOFOL PX zároveň využívají technologii slunečního štítu. Ta okenní profily chrání před vlivem permanentních změn teploty, protože intenzivní sluneční záření může totiž u méně kvalitních fólií ovlivnit barevnou a tvarovou stálost. Díky těmto vyspělým technologiím si RENOLIT může dovolit nabídnout zákazníkům nadstandardní podmínky z hlediska záruční doby.

V letošním roce RENOLIT prodloužil své již dříve velmi dlouhé záruční lhůty u výrobků RENOLIT EXOFOL.“U naší prémiové výrobkové řady RENOLIT EXOFOL FX je v současnosti celosvětově standardní dvacetiletá záruční lhůta. Také pro výrobky RENOLIT EXOFOL PX jsme ve středomořských státech a několika dalších regionech zdvojnásobili záruku z pěti na deset let,“ uvedl Business Unit Manager RENOLIT EXTERIOR Stefan Friedrich na norimberském veletrhu Fensterbau Frontale. Vzhledem k tomu, že délka záruky standardních fólií se odvíjí na základě zeměpisné polohy, a to s ohledem na intenzitu slunečního záření v průběhu celého roku, pak pro naše české podmínky platí nadále až patnáctiletá záruční doba na fólie RENOLIT EXOFOL PX.

Dodejme, že nové záruční lhůty jsou výsledkem dlouholetého rozsáhlého testování jak v laboratorních, tak i v přirozených klimatických podmínkách. Testy jsou prováděny v souladu se standardy RAL 716 Asociace pro systém kvality plastových okenních profilů. Ty uvádějí, že při klimatických testech musí být fólie v souladu s minimálními požadavky klimatické třídy M20, které odpovídají času expozice 10 000 hodin pod speciálními xenonovými lampami nebo absorpci tepelného záření 20 GJ na m². Produktové řady RENOLIT EXOFOL PX a RENOLIT EXOFOL FX jsou speciálně navrženy pro náročné podmínky, které převládají výlučně mimo Českou republiku. RENOLIT EXOFOL PX je schopen odolat 40 GJ na m², což teoreticky odpovídá klimatické třídě M40. RENOLIT EXOFOL FX dokonce odolává 50 GJ na m² a je vystaven více než 25 000 hodinám účinkem umělých klimatických testů. Díky další vrstvě PVDF splňuje tato exteriérová fólie požadavky na klimatickou třídu M50, a tak 2,5krát překračuje hodnoty stanovené RAL-GZ 716.

RENOLIT Tábor s.r.o.
Farského 888/15
390 02 Tábor, Česká republika
e-mail: tabor@renolit.com

Kategorie: Novinky
Tagy: folie Renolit
Sdílejte článek