skládané dlažby

Spárování exteriérových dlažeb bez kompromisů

30. 07. 2020 Sdílet

Investoři v současnosti stále více a více při výstavbě chodníků a ostatních zpevněných exteriérových ploch preferují skládané dlažby v různých materiálových provedeních. Výhodou takovéhoto řešení je především vyšší estetická hodnota chodníků či příjezdů.

Povětrnostní vlivy působící na takové prostory jsou však neúprosné: z dlažby časem začíná prorůstat mech, plevel; po vyplavení původního spárovacího materiálu dochází k posunu dlažby horizontálními i vertikálními směry, což má následně negativní vliv na bezpečnost při chůzi. S takovým stavem se běžně setkáváme i ve městech a obcích.

Možností na úpravu takto znehodnocených prostor může být mnoho: od postřiku proti plevelům přes vyškrabávání nečistot ze spár až po zaspárování chodníku cementovou hmotou.

Jsou to však jen dočasné řešení, a tedy řešení s kompromisy.

skládané dlažby

foto TQQ,

skládané dlažby

foto TQQ,

Trvanlivým řešením pro skládané dlažby je použití syntetické epoxidové pryskyřice ROMPOX®, která v kombinaci s křemičitým pískem vytváří pevný avšak vodě propustný a mrazuvzdorný povrch, jehož dlouhotrvající estetická hodnota už v Evropě přesvědčila tisíce zákazníků. Výhodou je úspora na nákladech za každoroční pracnou údržbu dlažebních spár, a to při skutečně jednoduché aplikaci, při které již není nutné pracně čistit dlažbu od zbytků cementu. Toto řešení je obzvláště vhodné pro polygonální dlažby, které jsou běžně spárované nevhodným drceným kamenivem. Spárovací hmoty ROMPOX® jsou však vhodné pro všechny typy zámkových a přírodních dlažeb, a to už od šířky spár 1mm.

Pro více informací klikněte na www.rompox.cz.

Kategorie: Novinky
Tagy: skládané dlažby
Sdílejte článek