UtilityReport – vyjádření k existenci sítí snadno a rychle

26. 04. 2019 Sdílet

Máte v plánu začít stavět? Ať už se jedná o stavbu nového domu nebo jen garáže, nevyhnete se potřebě zjistit, zda na daném území nevede nějaká technická infrastruktura. A pak budete muset získat vyjádření od všech správců, což většinou zahrnuje spoustu administrativy, času i peněz.

Existuje ale aplikace UtilityReport, která umožňuje hromadné podání žádostí o vyjádření k existenci sítí. Celý proces se tím zjednodušuje a vy se díky tomu brzy budete moci pustit do dalších kroků spojených se stavbou.

UtilityReport je on-line aplikace, která umožňuje vyřešit celou agendu spojenou s podáním žádosti o vyjádření k existenci sítí pomocí jednoho formuláře a zjednodušuje tak jindy komplikovaný proces mezi žadatelem, vyjadřujícím subjektem a příslušným stavebním úřadem. Všechno můžete vyřešit on-line a z pohodlí domova.

Hromadné podání žádostí o vyjádření k existenci sítí lze vyřídit on-line a z pohodlí domova. zdroj HRDLIČKA

Hromadné podání žádostí o vyjádření k existenci sítí lze vyřídit on-line a z pohodlí domova. zdroj HRDLIČKA

Jak pracovat s aplikací

Nejdříve je potřeba navštívit webový portál MAWIS a na něm pak přejít na službu UtilityReport. Po přihlášení do aplikace vyplníte formulář, kde uvedete vaše osobní údaje, vyplníte údaje o stavbě a zakreslíte zájmové území. Na základě těchto informací pak UtilityReport vygeneruje seznam subjektů technické infrastruktury a hromadně pro ně připraví žádosti. Tyto žádosti se automaticky odešlou na ty subjekty, které elektronický příjem umožňují. V případě, že tomu tak není, musíte žádosti doručit sami.

Nově se do aplikace UtilityReport můžete také přihlásit prostřednictvím Portálu občana. Služba UtilityReport přebírá z Portálu občana vaši identitu hned na rozhraní a po vstupu do aplikace proběhne automaticky přihlášení, převzetí údajů a jejich vyplnění do formuláře nové žádosti. Tento způsob přihlášení do služby UtilityReport skrze Portál občana je aktuálně dostupný v kraji Vysočina, do budoucna ji ale bude možné využít i prostřednictvím Portálu občana i v dalších krajích.

 Do aplikace se můžete přihlásit z portálu MAWIS. zdroj HRDLIČKA

Do aplikace se můžete přihlásit z portálu MAWIS. zdroj HRDLIČKA

Proč právě UtilityReport?

Službu v současné době podporuje 8 krajů a více než 500 měst. Díky tomu můžete v příslušném kraji podat až 3 hromadné žádosti za rok. A to se základními funkcemi, které jsou plně dostačující, pokud se chystáte stavět například dům nebo garáž.

Společnost HRDLIČKA, která aplikaci UtilityReport provozuje, samotnou aplikaci neustále vylepšuje. Brzy bude aplikace například obsahovat možnost sdílet nakoupený produkt s více uživateli v jedné společnosti, podat žádost na podatelnu ČEZ elektronicky, tedy přímo přes rozhraní samotné aplikace či získat další vyjádření související s jednotlivými dotčenými orgány státní správy, jakými jsou například hasiči, hygiena či doprava.

UtilityReport celou komunikaci mezi žadatelem, příjemcem žádosti a příslušným stavebním úřadem výrazně zjednodušuje. zdroj HRDLIČKA

UtilityReport celou komunikaci mezi žadatelem, příjemcem žádosti a příslušným stavebním úřadem výrazně zjednodušuje. zdroj HRDLIČKA

O efektivitě aplikace UtilityReport svědčí i ocenění, která služba obdržela. Získala například cenu Zlatý erb 2019 v soutěži o nejlepší elektronickou službu v Ústeckém kraji. Stejnou cenu obdržela i v Olomouckém kraji, a to v roce 2013.

Zdroj: PR článek společnosti HRDLIČKA

Kategorie: Novinky
Tagy: mobilní aplikace
Sdílejte článek