Víte, jaké jsou 3 základní druhy zabezpečovacích zařízení?

Víte, jaké jsou 3 základní druhy zabezpečovacích zařízení?

20. 08. 2018 Sdílet

Česká republika se řadí z hlediska míry kriminality k nejbezpečnějším zemím světa. Přesto se i u nás nevyplácí nechat svůj majetek nehlídaný jen tak ladem a skladem. Člověk nikdy neví, kdy padne do oka někomu cizímu. Právě z toho důvodu je nutné své věci maximálně precizně chránit. Jak tak činit?

Vcelku jednoduše, a to instalací zabezpečovacího systému. Jaké 3 alternativy dnes existují a od které společnosti si nechat celé zařízení nainstalovat? Na obě otázky si postupně odpovíme.

Tradiční elektronické zabezpečovací systémy

V minulosti se instalovaly především takzvané analogové bezpečnostní systémy. Ty byly ale postupně zcela nahrazeny elektronickými. Přesto ovšem EZS využívají stále analogové komponenty, mezi něž patří třeba dráty. Každý elektronický zabezpečovací systém je složený ze třech základních prvků. Jsou jimi:

– ústředny EZS spouštějící samotný poplach,

– detektory, čidla spousty kontaktů a vše, co reaguje na podněty zvenčí,

– moderní bezdrátové systémy typu baterií a komunikátorů.

Domovní komunikační systémy

Vstupní prostor do jakéhokoli domu umí perfektně doladit domovní komunikační systém. Ten je na rozdíl od předchozího provedení typický přítomností kamery a možností komunikovat s majitelem objektu, případně jeho uživateli, napřímo. Nechtěné vpuštění nežádoucí osoby do interiéru je tak fakticky nemožné. Vynikající je tento systém hlavně pro interní komunikaci ve velkých panelových a bytových domech. Díky komunikačnímu systému můžete ovládat elektronický zámek.

Komplexní kamerové systémy

Především ve firemních objektech se vyplatí zvolit kamerové zabezpečovací systémy. Optimální volbou je CCTV, tedy uzavřený televizní systém ochrany. Díky kamerám sledujete konkrétní lokality a jednoduše dojde k odhalení přítomnosti nežádoucích osob. Výborné jsou i IP kamerové systémy.

Ať jste se rozhodli pro jakýkoli zabezpečovací systém, podívejte se na set-mont.cz a vyberte si.

ZDROJ: PR článek společnosti SET-MONT S.R.O.

Kategorie: Novinky
Tagy: kamerové systémy zabezpečovací systémy
Sdílejte článek